Wpis z mikrobloga

Jeżeli księża tak walczą z aborcją, to ja proponuję bardzo proste rozwiązanie. Ok! Wprowadzamy całkowity zakaz aborcji.
Ale datki do tej pory przeznaczone na kościół i tacę będziemy przekazywać chorym, niepełnosprawnym i potrzebującym dzieciom z parafii, których lista będzie umieszczona w kościele w widocznym miejscu. Myślę, że to rozwiązanie zadowoli każdego?

#aborcja #wiara #katolicyzm #chrzescijanstwo #ksieza
xandra - Jeżeli księża tak walczą z aborcją, to ja proponuję bardzo proste rozwiązani...

źródło: comment_VAN4hVhelvv10wrY0rKFT4D6W9sUnSXX.jpg

Pobierz
  • 49
@mojemacki: Wystarczy wola ludzi, wszyscy którzy popierają zakaz aborcji przecież od tych potrzebujących dzieci nie mogą się teraz odwrócić, skoro chcieli by się narodziły? Gdzież by była ich moralność? Sumienie? Empatia? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@xandra: ja mam inny pomysł. Niech każda parafia i kuria weźmie do siebie na wychowanie i opiekę dzieci aż opustoszeją wszelkie placówki opiekuńcze. Księża i biskupi zajmą się opieką oraz rehabilitacją i skończy im się czas na opowiadanie tych swoich kocopowłów w mediach.
@mat888: patrząc na to, ile jest pedofilii w kościele, to już lepiej, żeby te dzieciaki siedziały po domach dziecka. Ale można by je kosztem finansowania kościołow dać domom dziecka czy samotnej matki.
@xandra: nie doszłoby do żadnej realizacji-jestem tego pewny. To by obnażyło hipokryzję wszelkich obrońców życia niby takie to cenne i wartościowe życie ale jak trzeba pokazać własnymi czynami stworzyć im rodzinę to sory ,,miejsca nie ma" albo ,,niech się zajmą tym inni" i tego typu wymówki żeby tylko zwalić robotę na kogoś innego.
@xandra: mogę. Ale ludzie którzy dają na tace dają na tace bo im ksiądz każę a nie sumienie nakazuje. Więc raczej bez namowy księdza do zmiany "sumienia" ich nie namówisz, a księży do zmiany celu tacy tymbardziej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mojemacki: To proste, księża, pasterze jak sami siebie nazywają golą swoje owieczki, gdy zajdzie sytuacja, że stracą taką możliwość - przestaną się wtrącać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Presja polityków i społeczeństwa może to zmienić. To, albo ich stanowisko w sprawie aborcji.