Wpis z mikrobloga

  • 472
Uwielbiam rozmowy z koleżankami ze szkolnych lat:
- nie masz dzieci? Oj, weź miej, to najpiękniejsze co może się przydarzyć kobiecie!
- nie masz jeszcze męża? W twoim wieku? Ty weź tak nie wybrzydzaj
- mówisz, że chcesz się uczyć? A kiedy czas na rodzinę?
- śmiejesz się, że pomysłów dużo a czasu mało? Kiedyś będziesz się z tego śmiała...
#kolezankacontent #heheszki #stareczasy
  • 148
  • Odpowiedz
Zapisuje sobie ten post na wypadek, w którym ktoś będzie mówił, że feminizm w krajach pierwszego świata jest zbędny xD


@biblee:
Feminizm pomoże ci stać się bardziej atrakcyjna albo zyskać czyjś szacunek? xD To chyba tak nie działa, wiesz?
  • Odpowiedz
@biblee feminizm jest niepotrzebny, bo żyjemy w świecie gdzie możesz robić co się podoba. Możesz być samotną kobietą i sobie żyć, pracować, spełniac się w czymś. Ale to nie znaczy, że będziesz miała to co inne kobiety, czyli mężczyzn, dzieci, atarkcyjnosc, uwagę mężczyzn.
  • Odpowiedz
Zapisuje sobie ten post na wypadek, w którym ktoś będzie mówił, że feminizm w krajach pierwszego świata jest zbędny xD


@biblee: ja tak mówię. W jaki sposób ten post temu przeczy?
  • Odpowiedz
@Flypho:

Feminizm pomoże ci stać się bardziej atrakcyjna albo zyskać czyjś szacunek? xD To chyba tak nie działa, wiesz?

Wow, no właśnie w tym rzecz... Feminizm polega między innymi na walce o należny szacunek, który nie powinien być uzależniony od atrakcyjności ani wieku.,
  • Odpowiedz
  • 0
@biblee I chcesz wprowadzić szacunek ustawą? Zdradzę ci sekret - szacunek pochodzi od wewnątrz, a nie od zewnatrz. Nie da się wymusić szacunku. Da się co najwyżej zmusić ludzi do udawania, ale jak tylko nadarzy się okazja, okażą ci jego brak po stokroć.
  • Odpowiedz
@monicore:
ej, naprawdę nie miałem w intencji odwalać białorycerzenia. Zwróć uwagę na chronologię wydarzeń. Ty trochę zbeształaś rykoszetem wartości, które cenię, a ja, przyznam, że niezbyt grzecznie, postanowiłem utrzeć Ci nosa. O jakich wartościach mówię? O takich, o których jeszcze dekadę wstecz bym się nawet nie zająknął. Wkurzyłem się bo na tym portalu są one często przedmiotem drwin, a nie powinny. Dom, rodzina, miłość. Pewnie jesteś jeszcze młoda, ale zapewniam
  • Odpowiedz
@monicore: trochę mi ucięło puentę. Owszem, masz rację: warto zdobyć wykształcenie, które pozwoli nam na samodzielność. Warto mieć umiejętności cenione na rynku pracy. Nie są to warunki niezbędne do szczęścia i spełnienia. Można realizować się poza tym cholernym wyścigiem szczurów i nikomu nic do tego. Można być młodą mamą po licencjacie z gunwno kierunku i być ogromnie wartościową osobą, bo żaden to i wyznacznik ludzkiej wartości. Ot i tyle, może
  • Odpowiedz