Wpis z mikrobloga

Uwielbiam rozmowy z koleżankami ze szkolnych lat:
- nie masz dzieci? Oj, weź miej, to najpiękniejsze co może się przydarzyć kobiecie!
- nie masz jeszcze męża? W twoim wieku? Ty weź tak nie wybrzydzaj
- mówisz, że chcesz się uczyć? A kiedy czas na rodzinę?
- śmiejesz się, że pomysłów dużo a czasu mało? Kiedyś będziesz się z tego śmiała...
#kolezankacontent #heheszki #stareczasy
  • 148
Zrobily studia, znalazly gownorobote a tak to spelniaja sie w roli zmywarki lub osoby do towarzystwa na imprezach

@monicore:

ale wiesz, że gunwostudia trwają 5 lat, a porządne studia 5 lub 6 lat czyli nie ma specjalnie różnicy? Wiesz, że wartościowej na rynku pracy kobiecie, wcale nie jest trudniej znaleźć męża w młodym wieku? Generalnie masz jakieś spaczone wyobrażenie otaczającego Cię świata, ewentualnie leczysz kompleksy.
@estetka: ale komu Ty to opowiadasz? To jest wykop mirko.Tutaj masz ludzi z roznych rejonów Polski i z roznych srodowisk zawodowo-towarzyskich. Mowisz to do ludzi ktorzy moga miec zupelnie inne wizje swiata i zycia niz Ty. Jak jestes 27 latka z duzego miasta (mozesz byc nawet laska po 30 tce z duzego miasta) to prowadzisz inne zycie niz koles/ laska z malego miasteczka z Polski B. Dla kolesia/ laski z takiego
@Decretis: Na łożu śmierci leży 80-latek - kochany mąż, ojciec i dziadek. Dookoła zebrała się cała rodzina. Żona, wszystkie dzieci, wnuki oraz kilkoro prawnucząt. Wszyscy w milczeniu wpatrują się w sufit tudzież w podłogę, czekając na zbliżającą się chwilę... Nagle ciszę przerywa dziadek i rzecze:
- Zdradzę wam swój największy sekret... Ja naprawdę nie chciałem się żenić i zakładać rodziny. Miałem wszystko: szybkie samochody, piękne kobiety, sporo przyjaciół i kasę na
@Paul_Proteus ja mowie o swoich kolezankach, ktore nie sa wartosciowe na rynku pracy i zrobily sobie 3lata studiow bo z "wyzszym" zarobia wiecej, a i tak pracuja na takim stanowisku ktore mozna wykonywac bez wyzszego. Nie mowie o wszystkich kobietach. Sa takie kobiety, ktore sobie dobrze radza we wszystkim co je otacza i sie z tego bardzo ciesze, jednak to co napisalam mialo kontekst priorytetow w zyciu. Oraz bylo kierowane do OPki
Ale wiesz że wraz z wiekiem drastycznie rośnie prawdopodobieństwo urodzenia chorego dziecka. Biologii kolego nie oszukasz.


@ediz4: Nie każdy musi chcieć mieć dzieci. Ponadto zawsze jest adopcja.
@monicore: Gdzie masz jakieś wytykanie. To Ty z pogardą napisałaś o swoich koleżankach a nie one o tobie.
@to_jest_chyba_kurcze_zart:

Przykładowo, ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa u kobiety w wieku 20 lat wynosi 1:1527, a u kobiety w wieku 35 lat już 1: 356....

Jeśli dla Ciebie nie ma różnicy to nie mam pytań. A to jest jedno schorzenie z wielu.

Nie każdy musi chcieć mieć dzieci. Ponadto zawsze jest
@ejadaz689: Przecież kurde nikt nie wysyła ich do obozów koncentracyjnych. Czytaj - jest znacznie większa szansa na chorobę dziecka jak również nie jest to najlepszy okres wiekowy rodziców do jego wychowywania. To taka dobra rada. Nie sądziłem że ktoś potrzebuje wyjaśniania takich oczywistości a tym bardziej będzie reagował agresywnie.
Czytaj - jest znacznie większa szansa na chorobę dziecka jak również nie jest to najlepszy okres wiekowy rodziców do jego wychowywania.


@ediz4: Zawsze można usunąć chory płód. A czy najlepszy okres wiekowy kiedy jeszcze się ma pstro w głowie?