Wpis z mikrobloga

@pawlo74 O ile bitcoin bedzie legalny i akceptowanym przez rzad srodkiem platnosci. W innym wypadku bedziesz musial zamienic btc na czarnym rynku na $ i przysc z $ do sklepu bo nikt kto prowadzi biznes nie przyjmnie ci btc gdy ten bedzie nielegalny.
@fervi Akurat na dzien dzisiejszy platnosci btc w pl nie sa nielegalne wiec mozna placic bez problemow.
Ja mowie o sytuacji gdzie rzad powie, ze kara 10k za przyjecie platnosci w btc i myslisz, ze taka sytuacja jak na filmiku bedzie realna?
btc w pl nie sa nielegalne wiec mozna placic bez problemow.


@Taidonk: Ale są nieopłacalne

ze taka sytuacja jak na filmiku bedzie realna?


@Taidonk: Nie wiem. Nie zdziwię się jak u nas takie coś wprowadzą, bo nasi sąsiedzi (Niemcy na przykład) starają się otwierać na Bitcoina, to my musimy zamykać, by był zachowany kompromis na świecie
@fervi To odpowiedz sobie na pytanie "Czy ty majac legalny biznes (sklep, kawiarnia, uslugi, cokolwiek) akceptowalbys platnosci bitcoinem wiedzac, ze gdy cie zlapia dostajesz od razu duza kare np. 10k pln i do 2 lat wiezienia?"

Bitcoin bedzie w codziennym uzyciu tak jak na filmiku tylko i wylacznie wtedy gdy rzad powie ze btc jest ok i mozna go uzywac do platnosci w danym kraju.
@Taidonk: A i to nie wystarczy. Nie zarabiasz w BTC wiec za kazdym razem musialbys wyplate zamieniac na inna walute. Tylko po co skoro teraz w tak samo prosty sposob zaplacisz zwykla karta platnicza. Bez kombinowania z gieldami, bez ryzyka walutowego.
A zebys zarabial w BTC to zarowno Ty jak i Twoj pracodawca musielibyscie ryzykowac platnosc w walucie ktora skacze po 50%.
@Tomciox: rozwiniesz? Dostaje wyplate na konto w $ i tak samo place przykladajac karte do czytnika. Uwazasz, ze latwiej zamieniac zarobione fiaty na BTC po to zeby tak samo zaplacic? Jakos nie widze udogodnienia.
@Tomciox: Powodzenia w przekonaniu pracodawcy zeby Ci placil w BTC.

To mialoby szanse powodzenia gdyby zarowno jego koszty i przychody byly w BTC. Inaczej nikt sie na cos takiego nie zgodzi. Z punktu widzenia pracodawcy: "Zaplace pracownikom 10% albo 150% mojego dochodu". Z punktu widzenia pracownika: "chleb bedzie mnie kosztowal godzine albo dzien pracy, jeszcze nie wiem jaki bedzie kurs BTC".

Moim zdaniem marna szansa na powszechna akceptacje tego rozwiazania. Tak
@Tomciox No i wyobraz sobie sytuacje, ze zakazane jest wyplacanie pensji w btc. Co wtedy? Jak nie wiesz to postaw sie w roli pracodawcy gdzie za wyplacanie pensji w btc dostajesz jako pracodawca 50k kary gdy skarbowka sie dowie. Jestes szefem i przychodzi do ciebie pracownik i mowi " szefie w tym miesiacu chcialby wyplate w btc". Co robisz? Wyplacasz mu czy mowisz "sorry ale za takie cos moge dostac 50k kary,
@fervi No o tym przeciez mowie.zeby bitcoin byl powszechny to musi byc legalny w danym kraju. Jesli w kraju w ktorym mieszkasz bedzie nielegalny to co najwyzej zamowisz sobie cos przez neta, kupisz gre, pograsz w kasynie i tyle. Bedziesz mogl traktowac btc jak sposob przechowywania wartosci i kombinowal jak zamienic na walute kraju w ktorym mieszkasz. Jesli tak siestanie to bitcoin nie upadnie w danym kraju tylko bedziesz sie ukrywal z