Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mam mały problem z #googlepay i #oneplus 5T. Nie działaja mi płatności zbliżeniowe przez aplikację Google Pay. Gdy zbliżam telefon na terminalu wyskakuje komunikat "Zbyt wiele kart". Próbowałem na kilku terminalach. Ktoś coś może na to poradzić?
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@klinik96: ten problem występuje tylko na niektórych czytnikach, np w McDonald's wszystko działa poprawnie. Moim zdaniem jest to bardziej problem z czytnikiem bo np na Huawei p10 występuje ten sam błąd
@klinik96: I jak, działają Ci te płatności? Ja też mam OP5T i też mam problem z płatnościami w Google Pay. Mi wyświetla komunikat "Błąd odczytu karty". Zadziałało mi tylko dwa razy, raz w Tesco i raz w Rossmanie. Choć w innym Rossmanie już nie chciało.
@klinik96 Wina terminali i metalowej obudowy OnePlusa. Z racji tego że większość flagowców jest zbudowana ze szkła, nie ma co liczyć na zmiany na lepsze. Czasami udaje się zapłacić poprzez przyłożenie lewego boku telefonu (czyli tego przy którym nie ma anteny NFC) ale jest szansa że terminal się zawiesi.
Wszystko rozbija się o terminale które mają możliwość płacenia kartą poprzez przeciągnięcie paska magnetycznego. Antena NFC i metal obudowy wywołują zakłócenia elektromagnetyczne i