Wpis z mikrobloga

Mireczki, pijcie ze mno kompot. Kto właśnie dzisiaj dostał awans, dużą podwyżkę i pierwsze stanowisko kierownicze w swoim życiu?


Ludzie zmieniajcie pracę. U mnie od decyzji o zmianie do dzisiaj minęło 7 miesięcy, po drodze było trochę perypetii, trochę bezrobocia, ale udało się wyjść na ludzi. Jaram się troszkę, bo studia, sumienna praca i znajomości zaowocowały i w końcu przeskoczyłem na wyższy szczebelek w drabinie zawodowej, a jak wiadomo niżej się nie schodzi.
#pracbaza #praca #chwalesie
  • 12
@Mowi: Gratuluję i zazdroszczę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja właśnie próbuję pracę zmienić i już mi się płakać chce (,) Z jakich znajomości korzystałeś? Pytam bo jestem ciekawy jakie są skuteczne.
1. Mama, tata
2. dalsza rodzina: kuzyn, wujek, ciotka, babka
3. znajomi ze studiów
4. znajomi z pracy (jakiejkolwiek)
5. inne
@puto: punkt 4. Miałem okazję kiedyś pracować z obecnym szefem w innej firmie, szef ma własną. Potem drogi się rozeszły, ale jak siedziałem miesiąc na bezrobociu to pomyślałem "a co mi szkodzi" i wysłałem swoje CV. I się udało. Cieszę się, bo mimo młodego wieku (23 lvl here) dostałem szansę. Wcześniej też szukałem pracy z ogłoszeń i to jest porażka w Polsce, dlatego dobrze jest mieć się do kogo odezwać
@
@Mowi: Gratuluję! Z szansy korzystaj, ale pamiętaj - skoro tak dobrze Ci już teraz idzie, jeśli po roku nie zaproponują podwyzki zacznij się rozglądac za czymś innym..tak na wszelki wypadek. Nie powtórz mojego błędu...
@CADka nie zamierzam stać w miejscu. Na razie się wdrożę, ale od października planuje dalszą naukę, więc będzie pretekst do podwyżki. A i nie mam tak że siedzę cicho pod miotłą, gdy mam jakaś sprawę to idę i mówię, więc nie będę czekał nawet tego roku na podwyżkę