Wpis z mikrobloga

Kto konkretnie z nurtu narodowego zachował się jak trzeba i otwarcie krytykował tą znaną kiedyś sytuacje gdy prominentny ONRowiec (od tego czasu chyba nawet awansował) ustawił sobie w tle skazanego na śmierć dowódce Waffen SS?

Myśle, że każdy czytajacy te słowa zgodzi się, że ustawianie sobie takiej postaci w tle przez Polaka jest czynem z pogranicza wyparcia się polskości i zasługuje na wieksze potepienie niżby uczynił to jego rodak. Tzn. te nacje które miały swoje Waffen SS mogą mieć argument na ustawianie takich postaci, bo one są ich. Polak ich mieć nie może o ile nie jest to postac zasłużona jako ratująca Polaków.
Oczywiście tłumaczenie, że Degrelle był gloryfikowany za okres sprzed Waffen SS traktuje podobnie jak tłumaczenie gloryfikowania Stalina przez Polaka za okres w seminaruim. No niestety niektóre wybory danej kompromitują ją w oczach patrioty Polaka już w całości.
Zaznaczam, że mnie oburza to, że gloryfikujacym jest Polak, a nie to, że ktoś jara się Degrelle.

#neuropa #4konserwy #historia #narodowcy #polityka
szurszur - Kto konkretnie z nurtu narodowego zachował się jak trzeba i otwarcie kryty...

źródło: comment_9j03hkyGTNOZbZs3g6RkyNIjfRJjaTcG.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
ale Degrelle nie zrobił niczego złego

@Sekk: Negowanie holokaustu i mordowanie zakładników przeciwko antynazistowskiemu podziemiu to nic złego? Szkoda że #!$%@? nie podzielił losu Eichmanna. Nie wspominając o służbie przy pacyfikacji polskich wsi i polskiego podziemia.

Wykopki to jednak solidnie zdegenerowane jednostki.
  • Odpowiedz
ale Degrelle nie zrobił niczego złego


@Sekk: To tak jakby Polak miał powiedziec, że żołnierze Wehrmachtu nie zrobili w 39 nic złego o ile nie mordowali osobiscie Polaków i można ich czcic. Był we wrogiej Polsce formacji? Był. No i to wystarcza do tego, aby nie był bohaterem dla polskiego patrioty.
Prawda jest taka, że niektórzy sobie gloryfikuja Degrelle bo Hitlera nie wolno i nie chce im sie kryc po
  • Odpowiedz
ale Degrelle nie zrobił niczego złego xD


@Sekk: Nie, kuźwa, nic. Trochę ludzi wymordował, twoich pradziadków uważał za podludzi do pracy niewolniczej lub eksterminacji, fajny chłop był.

Co wy macie w głowach...
  • Odpowiedz
@Sagitarius: Zdecydowana większość tych osobników wyraża poglądy faszystowskie, a także używa symbolu krzyża celtyckiego, międzynarodowego symbolu rasistów (i symbolu norwerskiej partii nazistowskiej). Spraszają też na swoje imprezy faszystów i neonazistów z całej Europy (a ostatnio i z USA). Kto z nich machał łapką i kiedy, jest sprawą zupełnie drugorzędną.
  • Odpowiedz
Ale wiesz że krzyż celtycki to także symbol chrześcijaństwa, oporu, niepodległości?


@RYSZKRE8888: A swastyka to hinduski symbol szczęścia, a ryki "Ave, ave, Christus Rex" to tak z nadmiaru chrześcijaństwa, zero związków z reksistami, wszystko to czysty przypadek, wysoki sądzie.
  • Odpowiedz
@Andreth

Ja tam nigdy w Polsce na żadnym marszu narodowym swastyki nie widziałem. W dziwnym środowisku przebywasz że takie brzydkie symbole widzisz. Proponuję zmienić otoczenie na takie bardziej patriotyczne.
Słyszałem że poczyniłaś już pierwsze kroki w tym kierunku poznając Bąkiewicza z ONR-u( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Słyszałem że poczyniłaś już pierwsze kroki w tym kierunku poznając Bąkiewicza z ONR-u(


@RYSZKRE8888: Mialam nieprzyjemność, żałosna postać. Mam nadzieję, że wszystkie organizacje, w których pełni funkcje związane z finansami uważnie temu panu na ręce patrzą.
  • Odpowiedz
@Andreth: Co ty mi tu za brednie piszesz, OP w innym wpisie napisał że kierownictwo hajlowalo więc chce wiedzieć kto dokladnie i kiedy, a ty mi teksty z bolszewickich gazetek rzucasz. Po prostu OP to manipulator.
  • Odpowiedz