Wpis z mikrobloga

#szukampomyslu
#cnc
#pracaspawaczamnieprzeistacza
Szukam pomysłu co ze sobą zrobić. Mam średnie, studiowałem na politechnice 3,5 roku i tuż przed inżynierem zostawiłem bo to nie było to (może głupio, może nie) Chciałbym sobie teraz zrobić jakiś kurs zrobić, albo jakąś szkołę żeby coś umieć. Myślałem o kursie na koparko- ładowarki, spawanie albo operator CNC. Czy ktoś wie jak to z tymi kursami jest, czy one czegoś uczą, czy można coś po nich znaleźć bez doświadczenia. Może ktoś mądry się wypowie co warto. ( zgodnie z radą poprawnie taguje)
  • 19
@cubus92: kurs spawania, to często to samo co kurs komputerowy dla seniorów. Niby podstawy, które musisz znać, ale za mało, żeby być w czymś dobrym. No i taki rodzaj pracy nie wszystkim odpowiada.
@Silvervend: ok to dobre wiadomości. A jeszscze się zapytam o papiery i od czego zacząć. Jaką metodę wybrać na początek i jakie papiery powinienem otrzymać. W sensie chciałbym sprawdzić czy ten kto kurs oferuje nie doi kasy za nic
@cubus92 jak ja zaczynalem, to byl kurs z pup, a pozniej gwarancja zatrudnienia (w 2005tym bylo 7 miesiecy stazu za 470zl na reke XDD), po stazu 3 miesiace okresu probnego za normalna stawke. Na kursie spawalismy blache 2ke-3ke. W pracy dostalem 0.8mm blaszke i musialem sobie radzic ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@cubus92: papiery chcą, żebyś jakieś miał. Bo to dobrze wygląda. Ale w praktyce, certyfikaty są na bardzo konkretne prace i po prostu nie da się z nimi wstrzelić w wymagania.

Jeżeli chodzi o metody, to idź do PUPu, może będzie kurs za darmo i się zalapiesz. Na TIGa i MMA rzadziej biorą nowicjuszy niż na półautomaty.

Kurs to i tak często dojenie kasy.

@WhyCry rzuciłem studia na 5tym semestrze. I co
@cubus92: W Białymstoku jest CKU (Centrum Kształcenia Ustawicznego) gdzie za darmo zrobisz kurs operatora CNC a część praktyczną masz w jednej z okolicznych firm. Kurs weekendowy, trwa pół roku. Może w Twoich stronach jest podobna placówka z kursami
@cubus92 co do mojego przypadku i CNC to mnie nigdzie nie chcieli po samym kursie bez doświadczenia ( ͡º ͜ʖ͡º)

Co do koparek to się nie wypowiem bo nie mam styczności

Co do spawania, jak chcesz zacząć to najłatwiej znaleźć robote na mag, idź do PUP jak mają jakieś kursy to możesz zaoszczędzić a i staż Ci jakiś załatwia. Oczywiście wybierzesz co Ci się podoba, ale na
@drewniana_elektroda: ok dobrze wiedzieć, nie zależy mi bardzo żeby było za darmo i weekendowo bo w obecnej sytuacji mogę sobie pozwolić na zapłacenie i poświęcenie miesiąca czy dwóch na kurs dzienny. Ale sprawdzę, wiadomo lepiej za darmo. Dzięki Panowie za pomoc :)
@cubus92: Poganiaj po zakladach w swojej okolicy i sie popytaj o robote po kursie.Zaptaj jakimi metodami spawaja i pod konkretna robote zrob papier.U mnie byl tylko 1 zaklad i brali tylko na MAGa wiec pod to robilem papiery aby sie poprostu zalapac do pierwszej pracy.