Wpis z mikrobloga

#fotografia #tamron #pytanie #pytaniedoeksperta

Szukam dokładnego porównania dwóch obiektywów Tamrona - 90mm f/2.8 (MACRO), starego (F004) i nowego (F017). Chodzi mi o porównanie, w którym ktoś wykonał dokładnie te same fotografie tymi dwoma obiektywami. Wydaje mi się, po obejrzeniu wielu zdjęć, że F017 ma lepszą głębię ostrości i bokeh. Z drugiej strony kosztuje 50% więcej i nie wiem czy to nie tylko chęć zmiany designu na taki sam dla wszystkich nowych szkieł sprawiła, że Tamron wyprodukował F017.
  • 2
@Iskaryota: Widziałem właśnie tę stronę. Zastanawia mnie, czy starsza wersja też wyciągnie taki bokeh jak nowsza na zaprezentowanych tu fotkach; na 500px wiele przykładów fajnego "malarskiego" rozmycia przy nowszej wersji, przy starszej jakby tego nie widzę. Znalazłem tylko takie porównanie

https://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=1046&Camera=453&FLI=0&API=0&LensComp=959&CameraComp=453&SampleComp=0&FLIComp=0&APIComp=0

- i niby nowsza wersja jest ostrzejsza, ale bardziej mnie interesuje bezpośrednie zestawienie zdjęć makro z jednym i drugim. Widziałeś może taką recenzję?