Wpis z mikrobloga

Mireczki, zastanawiam się nad zgłoszeniem się do wojsk obrony terytorialnej. Nurtuje mnie kilka pytań i mam nadzieję, że ktoś udzieli mi na nie odpowiedzi na podstawie własnych doświadczeń:
1. W jakiej formie odbywaliście szkolenie podstawowe: 16 dni ciągiem czy korzystaliście z opcji 8 weekendowych szkoleń? Pracodawcy nie robili problemów z urlopem bezpłatnym?
2. Po szkoleniu podstawowym podpisuje się umowę na 3 lata dotyczącą szkoleń weekendowych i pozostawania w gotowości. Od razu na cały okres?
3. Po szkoleniu podstawowym dostaliście rozpiskę szkoleń weekendowych na np. kilka miesięcy wprzód. Co jeżeli coś nam wypadnie i nie możemy być w dany weekend na szkoleniu?
4. Gdzie odbywało się szkolenie podstawowe? W jednostce do której zostaliście przydzieleni i skoszarowani czy były w formie wyjazdowej? Istnieje możliwość skorzystania z przepustki np. kilkugodzinnej?
5. Jak w waszym przypadku wyglądały badania lekarskie i psychologiczne?
6. Kiedy po szkoleniu podstawowym pojechaliście na dwutygodniowe ćwiczenia poligonowe - jeszcze w tym samym roku?
7. Co trzeba mieć własnego na szkoleniu. Na zdjęciu do artykułu z Polski zbrojnej piszą o rozchodzeniu własnego obuwia taktycznego - to nawet butów się nie dostaje od wojska?
8. Jak jest ze specjalnościami: sami przydzielają "z dupy" czy jest możliwość wyboru lub chociaż zgłoszenia chęci na daną specjalność?
9. Jadąc na szkolenie żołnierz wojsk ot ma zniżkę na przejazd pociągiem?

#obronaterytorialna #kiciochpyta #wojskopolskie
x-ray - Mireczki, zastanawiam się nad zgłoszeniem się do wojsk obrony terytorialnej. ...

źródło: comment_NqpiVHNMSMy5uYDiXt7CBzGDn1qaTFoR.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@Solitary_Man: pobór mnie ominął, później w trakcie studiowania polikwidowali możliwość szkoleń dla studentów. Chciałbym mieć nieco wojskowego przeszkolenia, które oby nigdy się nie przydało. Zawsze to też byłoby jakieś nowe doświadczenie i zdobyta wiedza. A tak naprawdę to chciałbym zostać żołnierzem wyklętym Macierewicza i kryć się po lasach w wojnie z ruskimi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@x-ray: @MiszaZRosji: @ParanoidBumblebee: @przemd11:

1. Ja robiłem 16 dni ciągiem, według mnie najlepsza opcja. Szybko będziesz to miał za sobą, no i poczujesz prawdziwy klimat poligonu ;) rozkładając 16 dni na weekendy to będziesz ciągnął to ze 4 miesiące... u mnie nie robili problemów. Możesz brać urlop bezpłatny lub swój - płatny. Za powołanie do wojska pracodawca wypłaca Ci odprawę - pieniądze za czas spędzony w wojsku (16
  • Odpowiedz