Wpis z mikrobloga

Hej Mireczki i Mirabelki.

Jeszcze nigdy tak mocno nie zawierzyłem wykopowi w sprawie mojego życia, ale mam do was prośbę o radę.
Otóż poszedłem na studia na PW, na których liznąłem C++ i matlaba i diabelnie mi się to spodobało, w zwiąku z czym poczytałem trochę o programowaniu i uznałem, że w tym kierunku chce się rozwijać. Tu moja pytanie, od czego byście zaczynali, jeśli najbardziej interesuje mnie java? Czy przenieść się na prywatną infe, zrobić kurs do javy, czy uczyć się jej samemu z internetu? Za każdą odpowiedź będę niewymownie wdzięczny ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 8
@Toshly: jeśli idzie Ci nauka samemu - idź w to. Tempo masz wtedy dostosowane do swoich potrzeb i możliwości. Z wielu dostaniesz jakiś dyplom w pdfie. Na udemy kursy tanie i bywają dobre. Co wiecej - aktualniejsze. Na kursach na prywatnej infie prowadzący sam musi się czegoś nauczyć, przygotować sylabus, zgłosić przedmiot i dopiero uruchomiony. Opóźnienie minimum pół roku lub rok, gdyby wchodziło coś nowego wartego nauczenia się. A niektóre zagadnienia
@uhu8 a co sądzisz o rozpoczęciu infy na prywatnej uczelni (dokładnie warszawski WIT)? Bo boje się delikatnie zbyt małych wymagań na prywatnej uczelni, a z kolei nie ma fizyki napisanej tylko chemie na maturze, więc jedyna polibuda dla mnie to Poznańska, daleka od domu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Toshly: Powtórzę to co już komuś pisałem :)
Skorzystaj z kursu online, który za rączkę Cię poprowadzi. Ja polecam Udemy jako platformę do nauki.
Teraz sporo promocji jest:
Od tego bym zaczął bo to podstawy: (jeśli angielski Ci niestraszny) darmowy kurs: https://www.udemy.com/java-tutorial/

Tutaj masz teraz w promocji za 7 dyszek po polsku: https://www.udemy.com/java-od-podstaw-do-eksperta-tworz-wasne-aplikacje/ (oceniam po zawartości bo z tego akurat nie korzystałem)

a ten mocno polecam bo jest fajny przekrojowy (intellij
@Toshly: tzn ja poszedlem w zupelnie inna strone, nie przeczytalem jej calej ale opinie ksiazka ma dobre, tym bardziej ze to ksiazka o tym jak wejsc w rynek, jak sie uczyc, nie stricte o mechanikach dzialania, do tego jest swieza wiec aktualna. co do samej nauki z ksiazek to ja preferuje je, bo mam wszystko usystematyzowane i w jednym miejscu, ktos powie, ze to archaiczny sposob, ale ja go lubie. patrz