Wpis z mikrobloga

Hej!
Za dzieciaka byłem mocno wkręcony w Finał Fantasy na PSX, ale niestety nie miałem nigdy okazji przejść IX.
Jako, że niebawem czeka mnie podróż i pograłbym sobie w coś na telefonie, zastanawiam się czy nadrabiać zaległości, czy spróbować innej legendy: Chrono Trigger?
Co polecacie?
Taguje #gry #jrpg #rpg no i #ios bo z rezerwatu jestem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 29
@soso: golden sun chyba niedostępne jest na iOS... i jeśli mam być szczery, to mam chyba GS2 na gameboya, jakoś nigdy nie przepadłem w tej grze bez reszty:(
@Francao: ff9 przechodzi się bez "gindownaia", tam jest taki poziom trudności, że praktycznie żaden, Chrono trzeba grindować i łam pamiętam, był taki etap, że brakło mi kasy i lvl na spokojne granie to trzeba było się włóczyć i zdobywać exp i kasę na nową broń, lepsza przygoda jest w CT, ale final 9, zaraz po finale 7 to najlepsza gra serii
@Francao: Chrono Trigger ALE wersje emulowaną, jakiś emulator PSX albo SNES na telefon! Wersja robiona dla telefonów jest bardzo zła.

Do tego dochodzą elementy zręcznościowe, jak ganianie szczura, gdzie od grania bez pada #!$%@? można dostać (z tego co się orientuje na allegro jest parę padów do telefonów w całkiem przystępnych cenach - podłączasz do niego telefon i masz taką sobie konsolkę)..
@ChochlikLucek: Dzięki za odpowiedź:) Chrono Trigger mi w głowie zawrócił właśnie ze względu na to, że Square w końcu wypuścił do AppStore poprawiona wersje gry.
Pada sprawiłem sobie jakiś czas temu, nie wyobrażam sobie grania w coś bardziej rozbudowanego za pomocą przycisków wirtualnych:)
@nightrain: Oj nie ułatwiasz:D Zastanawiam się właśnie, czy dać się ponieść raz jeszcze FF, bo 7 to była gra mojego dzieciństwa, maszerowałem jak tylko się da! Czy tez spróbować jednego z najlepszych jrpg swojej epoki... Jesteś w stanie wskazać do której chętniej byś wrócił, żeby wymasrerować ją? Albo która zapewnia dłuższe godziny zabawy?
@Francao: zdecydowanie ff9>CT tam masz fajny system "kamieni" i się uczysz czarów, dodajesz zdolności etc, w Chrono jedziesz na pałe do przodu, chociaż fabularnie bardziej siada ,mi ct, w finalu 9 od początku do prawie końca chodzi o księżniczkę imieniem "scyzoryk" obie gry są zajebiste, graficznie i możliwościami wygrywa final 9, ale fabularnie (skoki przez czas etc) wygrywa Chrono Trigger, sprawdź obie ;)
@nightrain: Dziękuje Ci bardzo za pomoc:)
Więcej niż pewne jest to, że obie „łyknę”, zastanawiałem się tylko w jakiej kolejności... No, trafiło na FF9 jako pierwsze! W ogóle to najchętniej zabrałbym się za FF7, ale skoro ma wyjść remake, to wole sobie poczekać z odświeżeniem:) Pozdrawiam i miłego dnia!
@Francao: ten remeke ma już wychodzić od paru lat, zrobią pewnie system walki z tej gierki na psp, co przygody Zacka są Crisis Core czy jakoś tak, do tego ma być puszczane w odcinkach, dlatego zawsze warto zagrać w oryginalną ff7 z turowym systemem walk, siódemka mi się najbardziej podobała ;)
@nightrain: boje się tego pocięcia na odcinki, ale poczekam trochę, tym bardziej, że jest co nadrabiać :) Crisis Core było słabiutkie niestety... gdyby nie fakt, że uniwersum FF7 to bym kijem nie tknął... Siódemeczka - to była perła, system materii, fajny świat i jego mitologia, dużo zadań pobocznych. Ta gra miała wszystko :3
@nightrain: o tak tak!! Pamietam jak się trzeba było nimi ścigać, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo dostania lepszej kury, jeszcze jakieś szukanie Nut’ów, bo inaczej nie chciały się za siebie brać... połączenie materii Finał Attack z Phoenix, żeby nie dać się utłuc... All Lucky’s 7, grindowanie przed walkami z Waepon’ani... KURŁA KIEDYŚ TO BYŁO!