Wpis z mikrobloga

Syn nie chodzi na religię, bo jesteśmy rodziną niewierzacą. Aktualnie w szkole są rekolekcje czyli jakieś chyba nauczanie kościelne dla wszystkich. Z racji, że były ogólnodostepne i wszyscy szli, a ja synowi nie bronię kontaktu z religią i kościołem to przesiedział tam i słuchał co ksiądz miał do powiedzenia. Dziś przy śniadaniu dowiedziałęm się że ksiadz mówił, że osoby niewierzace, są nieszcześliwe, niekochane, rozpadają im się rodziny i tutaj kwiatek...takie osoby stają się głupie. Cokolwiek i jakkolwiek powiedził ksiadz to z takimi wnioskami przyszedł mój dzieciak do domu (lat 9).
Zaprawdę fantastyczne nauczanie, cudowna delikatność, ukochanie i poszanownaie bliźniego itd itp. Kto nie z nami ten jest #!$%@?.....mentalnosć troglodyty.
#kosciol #religia #ateizm
  • 186
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 6
@lemonic nie byłam wojujacym ateista do momentu jak nie zaczęłam słyszeć jakim to debilem jestem bo nie wierzę. Jak to ja człowiek wierzący w siebie, w uniwersalne zasady współżycia społecznego jestem gorsza od bogobojnycj katoli. I co? I wojuje bo sami katole doprowadzają do tego ateistów wpieprzakac się ateistom do łóżka, do życia, do kasy, udowadniają że jestem głupia bo nie wierzę, jestem kimś bez sensu życia i w ogóle solone
  • Odpowiedz
@Ozdoba: Dokładnie, Katolicy mogą wyzywać ateistów od debili, gimboateistów, upośledzonych, wskazywać ich palcem mówiąc patrzcie jacy to źli ludzie itp. A w drugą stronę to już "ojojoj uczucia religijne obrażają, ty nic nie rozumiesz". Zresztą nawet w komentarzach pod tym wpisem dobrze to widać.
  • Odpowiedz
@lemonic:

ciekaw jestem czy byś mi to pytanie w twarz zadał. A teraz co grzecznie odpowiem, nie nie jest.

Pewnie bym próbował ująć to tak, żebyś się sam z tego zaśmiał.

Ja uwierzę w to, że jakiś ksiądz to powiedział, ale nie, że jakiś dzieciak dziewiecioletni to lylnął.
  • Odpowiedz
  • 3
@Burqi religia dla ciebie zrobiła to co powinni rodzice - pokazać zasady życia współżycia i traktowania siebie ludzi. To dla ciebie jest dobre. Mnie tego rodzice uczyli bez naciekow wiary i religii. Zadna wiara w cokolwiek nie jest do tego potrzebna. Rodzice są od takiego wychowania.
  • Odpowiedz
@Ozdoba: Zresztą ja osobiście uważam że Katolicyzm w Polsce < Katolicyzm na świecie. W tym kraju mamy istnieje jakaś karykatura tej religii. Bój się Boga, bój się wszystkiego a już najbardziej to księdza proboszcza się bój. I płać w #!$%@? hajsu do tego xD Racja, tacy pyszni bo wyznają jakąś religię (bo lepsi to nie są) a ty nie. Wyższy stopień #!$%@?.
  • Odpowiedz
@zirytowana_plaszczka: Ciężko się nie zgodzić, katolicyzm w Polsce wygląda jak porównać inaczej niż w innych krajach zwłaszcza jak się posłucha księży i pochodzi na religię i tu akurat mimo wszystko, moim zdaniem, nie powinno być tego przedmiotu w szkole wcale w ramach zajęć obowiązkowych, bo plan jest normalnie układany z tym przedmiotem i jeżeli ktoś nie chodzi to musi siedzieć godzinę dłużej bo tak jest ułożony plan (bo np religia
  • Odpowiedz
@lemonic: religia to rak... jak ja się cieszę, że wyjadę z tego kraju bo nigdy nie zrobił bym swoim dzieciom takiej krzywdy jak wysłanie ich do polskiej szkoły i wychowywania w tym kraju ;)
  • Odpowiedz
@lemonic: Mam nadzieje że wezniesz sobie jeden dzien wolnego w robocie i pojedziesz do szkoły i porozmawiasz z tym księdzem na osobnosci. Nie rób gównoburzy tylko normalnie kulturalnie z nim pogadaj jak chłop z chłopem i zapytaj co on gada za głupoty. Mam nadzieje że tam pojedziesz a nie odpuscisz i obsrasz nowe cotton worldy :D
  • Odpowiedz
Boli cię że mówi prawdę

osoby niewierzace, są nieszcześliwe, niekochane, rozpadają im się rodziny i tutaj kwiatek...takie osoby stają się głupie.


@parhelia: Kurde, to za naszą południową granicą mamy 11 milionów nieszczęśliwych, niekochanych ludzi? Ciekawe.
  • Odpowiedz
@lemonic: jestem katolikiem i niesamowicie mnie takie gadanie wpienia... Tak samo jak news z głównej o reakcji księdza na tydzień harrego pottera. W ten sposób katolicy robią sobie wspaniałą antyreklamę, a szkoda, bo w założeniach ta religia jest naprawdę dobra.
  • Odpowiedz
@Burqi: gratuluję :) ja przy okazji chciałbym się podzielić swoim świadectwem, dla mnie odrzucenie religii było jednym ze wspanialszych przeżyć i od tego czasu życie nabrało smaku :)

Co do piszących że to, co powiedział syn OPa, to nieprawda, chcę zauważyć że ja w swoim życiu wiele razy słyszałem księży i nie tylko racjonalizujących sobie i innym wiarę w ten sposób.
  • Odpowiedz
@lemonic mysle, ze ksieza na prawde w to wierza. Obecnie przechodzimy w Europie ogromny odplyw wiernych z Kosciolow i laicyzacje zycia i jednoczesnie wzrost liczby rozwodow, samobojstw, depresji itd. A zeby postawic miedzy jednym a drugim znak implikacji , a przy okazji znalezc vademecum w postaci 'nawracajcie sie dzieci' wiele nie trzeba. Takze moze KK na prawde mysli ze robi dobra robote, kto ich tam wie ;)
  • Odpowiedz
@lemonic
Jeśli Bóg patrzy na takie #!$%@? jak chodzenie do kościoła i niejedzenie mięsa w piątek, a nie to czy ktoś jest dobrym człowiekiem, nie niszczy wolności innych i nie jest małym cichym #!$%@? to nawet mi go nie żal.
Jak istota wszystkiego może w ogóle give a fuck o takie rzeczy? Przecież to przeczy samo sobie.
@zortabla_rt

Co mi się nie podoba to to, że z religii trzeba się
  • Odpowiedz