Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chce wyjechać z kumplami do pracy po maturach, i dorobić trochę na studia. Kumpel chce by założyć (każdy z osobna) swoją działalność w Polsce i wyjechać z A1 do #belgia i pracować przez te 4 miesiące. Czy ktoś już tak robił? Z tego co czytałem, żeby dostać te A1 musiałbym spełnić kilka warunków co mnie niestety martwi. Ktoś może pomóc?
#emigrujzwykopem #emigracja
  • 9
@benzdriver Pracownik lub przedsiębiorca, który wykonuje pracę lub działalność w innym kraju Unii Europejskiej a chciałby podlegać ubezpieczeniom w Polsce musi uzyskać z oddziału ZUS poświadczone zaświadczenie A1. Zgodnie z zasadą koordynacji ubezpieczeń w UE osoby podlegają ubezpieczeniom w tym kraju, w którym pracują (lub wykonują działalność).
@XXXkarolXXX Te mieszkania "kolega kolegi zalatwi mieszkanie" a pozniej sie okazuje ze to jakis barakowoz czy ruina sypiaca sie. Lepiej samemu ogarniac takie rzeczy. Pamietaj; na emigracji jestes kowalem swojego losu, nie licz za bardzo na pomoc innych.
@Marcinowy Dzięki za odpowiedź. Każda decyzja to jakieś ryzyko, ale chce je podjąć.Najbardziej interesuje mnie kwestia prawna właśnie. Bo reszta znajomych podchodzi z podejściem "jakoś to będzie" a ja nie chciałbym obudzić się z ręką w nocniku, i spędzić wakacje będąc wyzyskiwanym przez jakieś agencje.