Wpis z mikrobloga

Czytam te wszystkie wpisy o budowie domów przez Mirków i sam nie wiem co myśleć. Jeden wybudował i mieszka za 250 tys. inny wydał 500 tys i jeszcze daleko do końca budowy. Tak się składa, że za dwa tygodnie rozpoczynam budowę domu, wszystko formalności załatwione po dokładnie roku czasu. Z każdym mijającym dniem mam więcej pytań i wątpliwości.
Dom parterowy z płaskim dachem ponieważ wszystkie domy w okolicy wyglądają podobnie, a mianowicie budynki z poddaszem użytkowym. Teraz już wiem dlaczego, żeby zbijać koszty a to ponoć najtańszy w budowie projekt. Mój metraż to 150m2 wliczając w to garaż 32m2 i kotłownie 7 m2, czyli koło 120 m2 pow. użytkowej. Działke mamy dzięki rodzinie, na koszty przed budową wydaliśmy 10 tys. Wycena SSZ to 160 tys. zł, dlaczego tyle ? Mała wioska dość daleko od miasta, kosztorys zrobiony przez ekipy budowlane z okolicy, cena już uzgodniona:
80tys. sso + strop
50tys. dach płaski
20tys. okna, brama garażowa i drzwi zew.

Stan deweloperski planuję zamknąć w granicach 260 tys. zł

Co myślicie o takich warunkach? Ile wyniesie mnie mniej więcej koszt do stanu deweloperskiego, ja przyjąłem ceny z internetu? Jak zapatrujecie się na taki metraż i ogólnie domy parterowe?

Jeżeli ktoś brał kredyt na budowę to brać tyle ile wystarczy do stanu deweloperskiego? zamieszkania ? czy jeszcze jakiś okład ?

Dzięki za każdy komentarz ()

#budownictwo #dom #budujzwykopem #budowa
  • 10
  • Odpowiedz
Wycena SSZ to 160 tys. zł, dlaczego tyle ?


@lesotho: Cena budowy zależy od tylu czynników, że nie jest możliwe porównanie z innymi budującymi. Wszystko ma znaczenie - lokalizacja, warunki gruntowe, technologia, system budowy, ceny materiałów, projekt i wiele, wiele innych.
Ile otrzymałeś ofert zanim zdecydowałeś się na tę właśnie?

Ile wyniesie mnie mniej więcej koszt do stanu deweloperskiego, ja przyjąłem ceny
  • Odpowiedz
  • 0
@lesotho Fo tego co już było powiedziane dodam,że ludzie różnie też oceniają koniec budowy. Dla jednego to jak się wprowadzi ma jeden pokój kuchnie i łazienkę, a drugi dopiero jak ma wszystko łącznie z tranikiem i oczkiem wodnym.
  • Odpowiedz
@glonstar niestety kredyt to konieczność ,chociaż wolałbym bez.

@chafer Ile otrzymałem ofert ? Ani jednej, od razu poleciałem do budowlańca który przejął firmę po ojcu. Musiałem go prosić, żeby mi budował dom. Jestem zielony jeżeli chodzi o budowę, dlatego wziąłem najlepszego specjalistę w okolicy który ma klientów na kilka lat do przodu. Samej robocizny za fundamenty, strop i mury bierze 27 tys. 1/3 kosztów. Dach robię u kogoś innego i bierze 11tys. 1/5

ogrzewanie podłogowe w łazience i tradycyjne w reszcie pomieszczeń, ekogroszek.
Trochę boje się elewacji, mam 260m2 pewnie wyjdzie ponad 30tys. Wewnątrz domu mam 500m2 ścian, tynk będę kładł
  • Odpowiedz
20tys. okna, brama garażowa i drzwi zew.


@lesotho: to ile Ty masz tych okien? 2? Masz jakies okna tarasowe (sa dosc drogie)? Drzwi i brama garazowa to chyba najtansze policzyles. Moim zdaniem w srednim standardzie nie ma szans sie zamknac w 20k.
  • Odpowiedz
@sajganpl: wycena już wykonana:
10 okien, w tym trzy o wymiarach 150x180
Wszystkie trzyszybowe, 5-komorowe, z roletami zewnetrznymi I pilotami itd. Drzwi tarasowe przesuwane. Oczywiscie montaż w, cenie. 13 tys

Brama garażowa gruba na 40mm firmy krispol, razem z silnikiem I montażem o wymiarach 5000x2100
6.5 tys
  • Odpowiedz
@lesotho: na murarzy + dekarzy wydałem łącznie 30 tys, wiec sam widzisz jak duży jest rozstrzał cenowy jeśli chodzi o robociznę
ile masz metrów tego dachu ze az 50 tyś wołają ?
ja miałem 250 metrów- drewno 6,5 k, blachodachówka 15k, robocizna 5 k i tyle
  • Odpowiedz