Wpis z mikrobloga

#rekrutacjepstrg - tag, pod którym będę wrzucał zadania rekrutacyjne wzorowane na realnych zadaniach od polskich firm.
Postaram się postować co 3 - 4 dni. Głównie będzie to #backend #webdev. Co jakiś czas postaram się też wrzucać frontend.

Na otwarcie tagu mam dla Was krótkie zadanko, które dostałem na jednej z rozmów o pracę:

Napisz program obliczający silnię używając rekurencji. Na jakie potencjalne problemy możesz natknąć się używając algorytmów rekurencyjnych?


Pierwsze zadanie znajdziesz tu: https://notehub.org/9pk10
Już jutro kolejne, nieco trudniejsze.

Zachęcam do nadsyłania zadań rekrutacyjnych!
Będę wdzięczny za plusa, bo nie wszyscy w poprzednim wpisie dowiedzieli się o tagu.

#programowanie #it
  • 6
@leoha: Mógłbyś sprecyzować dokładniej dlaczego? Z tego co czytałem Web Service jest przykładem API, dlaczego więc błędnie jest używane w tym kontekście?
Mógłbyś sprecyzować dokładniej dlaczego? Z tego co czytałem Web Service jest przykładem API, dlaczego więc błędnie jest używane w tym kontekście?


@vorio: API to jest tylko interface i coś świadczy swoje usługi poprzez API, więc powiedzenie "stwórz API" oznacza dokładnie "stwórz dokumentację w jaki sposób pobierać dane z serwisu", która jest już częścią zadania. Tak naprawdę powinno tam być: stwórz usługę z poniższym API (albo coś podobnego). API jest podane w