Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie i to pytam poważnie ludzi z wątku #homoseksualizm a zwłaszcza #lesbijki.

O co chodzi ze stylizowaniem się jednej laski w związku z na faceta?
Jak jest para gejów to jest to dwóch normalnie wyglądających kolesiów, bardzo często nie da się o kimś bez bliższego zapoznania powiedzieć, że jest gejem.
A u lasek totalnie na odwrót. Fryzura na jeża, często męskie ciuchy, brak makijażu. Zupełnie jakby odmienna orientacja wykluczała kobiecą stylówkę. Tu z kolei bardzo często miałem tak, że widziałem jaką laskę i nie musiała mówić słowa żebym wiedział że to les. To ma jakiś cel? Odstraszenie facetów? Przyciągnięcie ładniejszych kobiet męskim wyglądem?

A ciekawe jest to, że w mass mediach przedstawiane jest to totalnie na odwrót - jeśli w filmie jest gej to od razu to widać czy to przez dziwny styl chodzenia, mówienia, noszonych ciuchów itp., z kolei lesbijki w filmach to mega atrakcyjne kobiety do których wszyscy startują i dopiero w ostatniej scenie ku zawodzie pozostałych bohaterów okazuje się, że to les.

Totalnie inaczej niż w rzeczywistości.

Ale wracając do tematu: czemu jest tak, że jedna laska w lesbijskim związku odpuszcza kobiecy wygląd i robi się na chłopczycę, często nie tylko w wyglądzie ale też zachowaniu? To podpada trochę już pod trans a nie homo moim zdaniem.

Tylko proszę tu bez pieprzenia o hehe rekompensowaniu sobie braków, chciałbym aby jakaś osoba "z branży" wyjaśniła na czym to polega.

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 58
@GoplanaLodz: "Butche" fajne określenie. Ale to co napisałaś to też sam zaobserwowałem, że takie laski najcześciej są z dziewczynami które związek les traktują jak przygodę, nawet nie do końca serio, a ich laski są z kolei o nie strasznie zazdrosne i nie odstępują ich na krok.

@bocznica: Tak, a co?
@HonyszkeKojok bo moze w byciu les nie jest nienormalnym to ze kobiecie podoba sie kobieta. Tylko moze to co rozni lesbijki od hetero jest to ze one po prostu czuja sie bardziej meskie i zgodnie z tym ze mysla jak facet, podobaja sie im dziewczyny. Czyli oprocz tego ze plciowo sa kobietami, to wszystko sie zgadza.

Tak samo gej.. zazwyczaj jest jak kobieta. Zachowuje sie jak kobieta, lubi sie na nie stylizowac
@HonyszkeKojok: @SilentMouse: szczerze to zauważyłem, że takie coś dzieje się na długo przed związkiem, bo są dwie rodzaje lesbijek.

Jedna z dziewczyn to lesbijka lesbijka, która woli panienki, a sama jest dziewczęca, a druga to prawie-trans, której podoba się tryb życia faceta i próbuje takiego zgrywać xD. A, że dobierają się w pary to pewnie dlatego, że mają mniejszy wybór niż my i raczej tym pierwszym nie przeszkadza to, że
@HonyszkeKojok: Tak zdroworozsądkowo rozpatrując to zjawisko, rzekłbym że natury nie oszukasz. Nadrzędnym celem każdego organizmu jest się mnożyć, czyli przetrwać, przekazać swe geny. Wśród ssaków, reprodukcja możliwa jest tylko z udziałem osobników przeciwnych płci. Także obstawiałbym, że pomimo iż w związkach jednopłciowych naturalna reprodukcja nie jest możliwa (pomijam in vitro bo to nie jest naturalna forma zapłodnienia), to jednak podświadomie osoby te dążą do wyszczególnienia roli umownego samca i samicy. Uważam
: O nic, ludzie mają różne poczucie stylu. Wydaje ci się, że takich par jest dużo, gdyż są one najbardziej widoczne. Niektóre lesbijki wyglądają bardziej kobieco, niektóre bardziej męsko.


@artpop: Tu nie chodzi o losowość. Dwie lesbijskie pary, które znam to:
Kobieta A: "facet". Jak czasami przywdzieje jeansy i dresową bluzę to serio można się pomylić. Jedną zresztą pomyliłem gdy poznałem ją w klasie w liceum ( ͡° ͜ʖ
@HonyszkeKojok z tymi gejami to też tak na dwoje babka wróżyła. Znam kilku gejów i po niektórych w ogóle nie poznasz, że to gej. Ot normalny koleś, jakich wielu, znam też takich, po których można się domyślać, ale do końca nie jesteś w stanie powiedzieć i są tacy, po których od razu widzisz, bo mają specyficzny styl i manierę w głosie. Jednak w sumie nie znam żadnego, który by się do kobiety
Totalnie inaczej niż w rzeczywistości.


@HonyszkeKojok: Totalnie inaczej niż w twojej projekcji rzeczywistości. Serio. Nic co tu napisałeś nie jest prawdą, tylko własne zbiasowane obserwacje.
Chyba, że znasz tak z 50 par i jednych i drugich. Albo chociaż 30. Z różnych stref społecznych.
bo moze w byciu les nie jest nienormalnym to ze kobiecie podoba sie kobieta. Tylko moze to co rozni lesbijki od hetero jest to ze one po prostu czuja sie bardziej meskie i zgodnie z tym ze mysla jak facet, podobaja sie im dziewczyny.


@keep_calm_and: mamy juz na to nazwę i jest to osoba transseksualna, konkretniej MtF. A stwierdzanie, że lesbijki są trans albo po prostu queer (czyli mają zaburzoną tożsamość