Wpis z mikrobloga

Mam takie pytanie i to pytam poważnie ludzi z wątku #homoseksualizm a zwłaszcza #lesbijki.

O co chodzi ze stylizowaniem się jednej laski w związku z na faceta?
Jak jest para gejów to jest to dwóch normalnie wyglądających kolesiów, bardzo często nie da się o kimś bez bliższego zapoznania powiedzieć, że jest gejem.
A u lasek totalnie na odwrót. Fryzura na jeża, często męskie ciuchy, brak makijażu. Zupełnie jakby odmienna orientacja wykluczała kobiecą stylówkę. Tu z kolei bardzo często miałem tak, że widziałem jaką laskę i nie musiała mówić słowa żebym wiedział że to les. To ma jakiś cel? Odstraszenie facetów? Przyciągnięcie ładniejszych kobiet męskim wyglądem?

A ciekawe jest to, że w mass mediach przedstawiane jest to totalnie na odwrót - jeśli w filmie jest gej to od razu to widać czy to przez dziwny styl chodzenia, mówienia, noszonych ciuchów itp., z kolei lesbijki w filmach to mega atrakcyjne kobiety do których wszyscy startują i dopiero w ostatniej scenie ku zawodzie pozostałych bohaterów okazuje się, że to les.

Totalnie inaczej niż w rzeczywistości.

Ale wracając do tematu: czemu jest tak, że jedna laska w lesbijskim związku odpuszcza kobiecy wygląd i robi się na chłopczycę, często nie tylko w wyglądzie ale też zachowaniu? To podpada trochę już pod trans a nie homo moim zdaniem.

Tylko proszę tu bez pieprzenia o hehe rekompensowaniu sobie braków, chciałbym aby jakaś osoba "z branży" wyjaśniła na czym to polega.

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 58
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@caos: niech każdy będzie szczęśliwy robiąc to co uważa za właściwe tak długo dopóki nie robi tym komuś krzywdy, a mówiąc komuś że się go kocha raczej nikomu się nie sprawa bólu (nie licząc dolnej części pleców ludzi, którzy uważają, że mają monopol na decyzje innych o tym co należy robić i z kim ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Moje pytanie wynika z autentycznej ciekawości i
  • Odpowiedz
O co chodzi ze stylizowaniem się jednej laski w związku z na faceta?


@HonyszkeKojok: O nic, ludzie mają różne poczucie stylu. Wydaje ci się, że takich par jest dużo, gdyż są one najbardziej widoczne. Niektóre lesbijki wyglądają bardziej kobieco, niektóre bardziej męsko. A niektóre lesbijki to transpłciowi mężczyźni FtM, jednak wolą żyć jako kobieta (w związku z kobietą), gdyż kwestia korekty płci nie należy do najprostszych (jeśli chodzi o finanse,
  • Odpowiedz
też nie rozumiem po co ktoś odgrywa rolę płci przeciwnej skoro obie kochają tę samą płeć.


@SilentMouse: Ale tacy ludzie nie 'odgrywają roli płci przeciwnej'. Są tacy w czym najlepiej się czują.
  • Odpowiedz
Fryzura na jeża, często męskie ciuchy, brak makijażu.


@HonyszkeKojok: Z męskimi ciuchami i brakiem makijażu się zupełnie nie zgadzam. Jest mnóstwo heterokobiet, które się nie malują (albo minimalnie), a "męskie" (zależy też co przez to rozumiesz) ciuchy w damskiej garderobie to też rzecz dość powszechna.
Natomiast z krótkimi włosami coś jest. Co najmniej 3/4 lesbijek, które poznałem (myślę, że około 30) mają krótkie włosy.

  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: a nie jest tak, że takie pary po prostu podświadomie przyjmują role męskie i żeńskie pomimo tego, że są w związkach jednopłciowych? Bardziej uległy i wrażliwy gej vs stanowczy, potężny (XD) gej. Analogicznie z lesbijkami: uległa i wrażliwa babka vs stanowcza i asertywna.
  • Odpowiedz
@desensitization: a nie jest tak, że nie masz czego na tym oprzeć poza jakimiś konkretnymi (w niewiadomej liczbie) przykładami czy obserwacjami? Może tak jest na pierwszy rzut oka, ale czy mamy jakieś badania?

Poza tym może być tak, że pewne cechy ich płciowości czy orientacji powodują, że podoba im się konkretny styl bycia czy ubioru? Może jest jakaś korelacja pomiędzy tym, że podobają im się kobiety (tym kobietom lesbijkom) i
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: Chyba to trochę tak jest jak @artpopp napisał. Zwracamy uwagę najbardziej na te osoby, które z danej grupy bardziej się wyróżniają - szczególnie jeśli potwierdzają nasze stereotypy i wyobrażenia.

Jak idę do LaF w KRK to jest tam sporo różnych lesbijek ale te bardziej męskie ode mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) bardziej się rzucają w oczy. No i analogicznie jak idziesz do Coconu to
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: mnie najbardziej w tym całym lesbijstwie dziwi używanie wibratorów podczas stosunku. Jesteś lesbijką, pociągają cię kobiety, to powinien cię pociągać też seks z kobietą, a nie wkładanie sobie sztucznego (organu męskiego jakby nie patrzeć) penisa.
  • Odpowiedz
  • 29
@InsaneMaiden myślę, że lesbijki chcą po prostu uprawiać że sobą seks, obcować ze sobą cieleśnie i to robią, tylko że pomagają sobie zabawkami. Jeżeli Ty ze swoim chłopakiem używacie dildo to znaczy że tak naprawdę chcesz poligami albo jakiegoś gang bangu? Albo jeżeli ktoś używa nakładki wibrującej, to jak to o nim świadczy? To wszystko to są tylko pomoce, żeby seks z osobą, która cię pociąga być ciekawszy czy bardziej satysfakcjonujący
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden no to akurat się przyczepiłaś, choćby się nie wiem jak starać to ocieranie się o siebie nie da takiej przyjemności co wibrator.

Myślisz, że lesbijka dobrowolnie pozbawi się szans na orgazm?
  • Odpowiedz
  • 12
@HonyszkeKojok wydaje mi się, że jakoś naturalnie wychodzi... Miałam taką dziewczynę na osiedlu, parę lat młodsza i zawsze się trzymała z chłopakami. Zawsze ubierała się mocno sportowo/chłopięco, włosy zawsze ciasno spięte. Z wiekiem wyglądała jak skejt XD no i teraz jak już ma ok 20 lat, widzę, że ścięła włosy na chłopaka, ciuchy pozostały takie jak były i umawia się z dziewczynami i faktycznie, te z którymi ja widuję są bardziej
  • Odpowiedz