Wpis z mikrobloga

Co się #!$%@? to ja nawet nie.

Mam przerwę na uniwerku na święta więc postanowiłem polecieć do Polski pierwszy raz od 1 roku i 3 miesięcy.

Wstałem jak kulturalny człowiek o 2 w nocy po 3 godzinach snu, by zdążyć na skylinka o 3:55 by ten zawiózł mnie na lotnisko.

Skylink nie przyjechał bo ło k.... spadło 10 cm śniegu i panika w UK

(Przy okazji mega beka z tłumu #!$%@? lasek ubranych jak na plaży na wyspach kanaryjskich (jedna nawet w samych skarpetkach bez butów popylała #logikarozowychpaskow ), łamiących racice w szpilkach bo St. Patrick Day (zdjęcie mam ale nie wrzucę).

Więc by zdążyć na samolot, wziąłem taxi za £60. Byłem już nieco spóźniony więc z pośpiechu zapomniałem zabrać paragonu i zapłaciłem gotówką. Na lotnisku lot z 6:30 opóźniony do 8:00 a potem koło 9:00 odwołany wraz z 3 innymi lotami.

Na całym lotnisku jedno okienko informacyjne #ryanair a w nim 2 pracownice obsługujące ludzi z tych 4 odwołanych lotów. Czekałem w kolejce od 9:00 do 13:00.

Udało mi się w między czasie załatwić nocleg w Warszawie więc przebookowali mi lot na jutro z #birmingham za free (chociaż tyle) więc od razu pytanie do mirków lokalnych, co jest ciekawego do roboty w Birmingham w okolicach lotniska? bo będę tam jutro wcześniej przed lotem.

Tak czy siak i tak zamierzam napisać skargę za zmarnowany czas i nerwy, brak jakiejkolwiek informacji na temat lotu, nawet mi darmowej herbaty czy kawy nie dali.

Wiem, że w prawach pasażera Ryanair powinien mi zaoferować posiłek i mam prawo ubiegać się o rekompensatę/odszkodowanie oraz zwrot kosztów transportu (na podstawie paragonów które mam (oprócz tego za taxę).

Czy ktoś z was był w podobnej sytuacji i ma doświadczenie jak działać w takich sytuacjach?

Namarin tak bardzo #!$%@? i wqrwiony, tak bardzo nie poleciał do domu i zmarnował cały dzień.

#emigracja #uk #kiciochpyta #zalesie
Namarin - Co się #!$%@? to ja nawet nie.

Mam przerwę na uniwerku na święta więc po...
  • 27
@Namarin: napisz po prostu reklamację do Ryanaira np. za pośrednictwem formularza na ich stronie. Załącz wszelkie paragony itp. i czekaj na odpowiedź. Za taryfę na lotnisko i tak by Ci nie zwrócili, bo w końcu normalnie i tak byś się musiał jakoś na to lotnisko dostać. Możesz też złożyć reklamację na podstawie EU261, ale jeśli lot był odwołany z powodu pogody, to raczej nic z tego nie będzie (ale nie masz
@Namarin: Jeśli nie dali vouchera na jedzenie i picie, to powinieneś był kupić je samemu i walczyć o zwrot kosztów. Jeśli odwołali lot z powodu złych warunków atmosferycznych to odszkodowanie nie przysługuje.
@Namarin: za taxi bys nie dostal zwrotu bo to twoja sprawa sie dostac do lotniska w czasie, jezeli lot byl opozniony 3h + ze wzgledow inne niz pogoda to wtedy dostajesz voucher, niewiem dokladnie czy jest jakis benefit jezeli jest opoznienie z powodu pogody, lipna sprawa ale tak to juz jest z lataniem i lipna pogoda, po prostu unlucky

ja kilka miesiecy temu lecial z Lyon do GTW to lot byl
Jeśli nie dali vouchera na jedzenie i picie, to powinieneś był kupić je samemu i walczyć o zwrot kosztów.


@DanielloPL: kupiłem. Mam paragon z restauracji na lotnisku :)

Ja nie chcę zwrotu za bilet (bo przebookowali mi za darmo na inny) chcę tylko zwrot za transport z lotniska dzisiaj do domu i jutro do Birmingham.
tyle lat w uk a nadal zaskoczony?


@peszmerd:

1. Nie jestem zaskoczony, tylko zawiedziony brakiem jakichkolwiek działań na lotnisku i zostawieniem tylu pasażerów bez informacji i chociaż jakiejś herbaty. Ponad 400 ludzi stało jak osły nie wiedząc co robić 6 godzin w kolejce. Mam żal o brak informowania na bieząco tak by ludzie nie czekali na darmo i kombinowali wcześniej alternatywę. Mogli chociaż otworzyć dodatkowy punkt i dać kilka osób do
@adekad: nawet jak chcę wejść na kilka godzin? nie na pełne 3 dni?

Pewnie dlatego cena taka bo będzie kilku dobrych fotografów. Min. Jason Lanier z zespołem modelek i będzie można z nim focić.
@Namarin Nie ma obowiązku godzenia nie na przebookowanie, można brać zwrot gotówki za bilety lub lecieć w innym dogodnym terminie z lotniska z którego miałeś leciec. Wiek że brzmi kiepsko ale takie są realia. Też się na to nacialem bo wziąłem lot do Luton na następny dzień.