Wpis z mikrobloga

Kupuję litra a dokładnie to 1100. Będzie to mój pierwszy motocykl, ostatni raz jeździłem motorynką 16-17 lat temu.
Jeszcze nie mam prawa jazdy i cholera ciężko będzie się powstrzymać aby nie zrobić rundki po osiedlu. Brzmi jak bait? xD
Nie jest.

Przy okazji opowiem jak proste (o ile masz prawo jazdy na samochód) jest zrobienie prawa jazdy w USA a precyzyjniej w stanie Nowy Jork.

1. Idziemy do DMV (department of motor vehicle) zdać teorie aby dostać "learners permit"
Ten permit pozwala nam na jazdę w obecności osoby która ma normalne prawo jazdy więc można ćwiczyć na własną rękę.
Egzamin na permit składa się z 20 pytań zamkniętych. Pytania można podzielić na ogólne i znaki drogowe. Aby zdać możemy popełnić maksymalnie 6 błędów (2 ze znaków i 4 ogólne) Całość zajęła mi 30 minut. Permit wysyłają pocztą ale dostajesz papier który jest dowodem na to że zdałeś i co najważniejsze można od razu wsiadać na motor.

2. Robimy 3 godzinny kurs online. Jeśli ktoś zdawal kwalifikacje wstępną na samochód cieżarowy w Polsce to ten kurs jest prawie identyczny, z tą różnicą że nie ma egzaminu końcowego i nie da się go oblać.
Wygląda to mniej więcej tak że lecą slajdy/zdjecia/filmy i nie można przejść do następnego przed upływem określonego czasu. Material jest podzielony na działy a na końcu każdego zdajemy test. Bardzo proste pytania, zdajesz aż zdasz, jak wpomniałem kursu online nie da się oblać.
Cena kursu to 19$ ale jeśli płacisz za szkołę z następnego podpunktu, jest darmowy.

3. Zapisujemy (w zasadzie jeszcze przed kursem online) się do szkoły bezpiecznej jazdy (motorcycle safety school MSS)
Szkoła trwa dwa dni (dzień teorii, dzień praktyki) i kosztuje 350$.
Do szkoły zabieramy buty za kostke, rękawice, długie spodnie, kurtkę i płaszcz przeciwdeszczowy (w razie deszczu) Nie muszą to być specjalistyczne motocyklowe ciuchy. Zdajemy egzaminy wewnętrzne i dostajemy papierek (waiver) który zwalnia nas z egzaminu praktycznego w DMV.

4. Niesiemy waiver do DMV i dostajemy papierek który jest dowodem na to że posiadamy prawo jazdy. Prawo jazdy jest wysyłane pocztą.

#motocykle #kawasaki
NYCQueens - Kupuję litra a dokładnie to 1100. Będzie to mój pierwszy motocykl, ostatn...

źródło: comment_OjXKpXTvr6eIUpbVlYlz1hB7BiSNOEKV.jpg

Pobierz
  • 10
@Gixaar wygodniej mi jeździć w ny niż w Polsce. Co do manewrowania motocyklem to już wiele razy słyszalem że 250 byłaby najlepsza do miasta i się z tym zgadzam. Jednak duży ze mnie człowiek i większy jest wygodniejszy w moim wypadku.

@NYCQueens: Jak masz olej w glowie i troche pokory to mozna zaczynac od wszystkiego( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Mixan To samo uslyszałem od kumpla który jezdzi zrx
@NYCQueens: zazdro :D Ja mi 2 lata temu zajęło to 2 miesiące(zdane za pierwszym :P) Pojemność to nie wszystko, co innego 1100 w takiej krowie a co innego litr w bmw 1000RR(chociaż jak patrze na ilość elektroniki w nowych moto, to nie trzeba na poczatku zajebiście ogarniać, wystarczy włączyć słabszą mapę i wszystkie wspomagacze na max ( ͡° ͜ʖ ͡°))