Wpis z mikrobloga

Stawialiście SAP-a u siebie, na domowym sprzęcie, aby się pobawić ABAP-em? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ewentualnie znaleźliście gdzieś w necie ciekawą ofertę? Amazon i Microsoft pozwalają na postawienie ABAP AS-a, ale to wychodzi kilkadziesiąt dolarów na miesiąc. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#sap #abap
  • 20
@hamterman: Zapisałem się do testu, ale we wstępie już jest, że opłata za AWS-a lub Azure jest. Wychodzi jakieś 0,54USD za godzinę pracę (o ile nie pomyliłem liczby). Sporo. :P
@Zashi:
Musiałbyś za każdym razem obchodzić klucz do obiektu, a przy zmianie standardu klucz do obiektu standardowego SAP.

Nie macie wewnętrznych systemów do nauki/sandboxów?
omg, załamujesz mnie.

Piszesz, jak działa, to kopiujesz kod, a na systemie zostawiasz Hello World i wtedy Hello World jest własnością Twojej firmy. ;)


@D3lt4: Widzę, że kolega nie wie, że można podejrzeć poprzednie wersje programu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A @Qrystus pewnie wie, ale siedział cicho. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@D3lt4: No, w końcu w SAP-ie wszystko jest w jakiejś tabeli. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Otwartym pytaniem pozostaje to, jak daleko po takiej akcji sięgają logi. Czy dodatkowo odkładane są logi poza SAP-em do których dostęp ma tylko basis? Cóż. Jest kilka niewiadomych, dlatego zapytałem Mirabelki i Mirków o alternatywę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy dodatkowo odkładane są logi poza SAP-em do których dostęp ma tylko basis?


@Zashi: Widzę, że kolega jest zwolennikiem teorii spiskowych. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Myślę, że Twoja firma po to Cię zatrudniła, żebyś po godzinach napisał ten super unikalny kod i żeby mogli Cię zwolnić tuż po tym jak ukończysz ten majstersztyk, not.
Myślę, że Twoja firma po to Cię zatrudniła, żebyś po godzinach napisał ten super unikalny kod i żeby mogli Cię zwolnić tuż po tym jak ukończysz ten majstersztyk, not.


@D3lt4: A co jeśli to ja chcę się zwolnić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zashi: A to oni nie mogą? Bankowo wiedzą o planach napisania tego programu z działań agencji bezpieczeństwa wewnątrzkonsultingowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@D3lt4: Widzę, że kolega nie wie, że można podejrzeć poprzednie wersje programu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Zashi: Wersje tworzone są przy zwalnianiu taska/transportu lub gdy ręcznie wymusisz mu utworzenie wersji (z menu). Wątpię, żeby było to gdzieś jeszcze zapisywane na boku. Generalnie jest tylko jedna wersja jeszcze nie transportowanych nigdy programów lub lokalnych obiektów(takich, bez przypisanego transportu) - aktualna.
@Zashi jeżeli chodzi o logi to oczywiście są. Ale nikt nie zakłada SM19 na systemach pokroju IDES, bo byłoby to bez sensu.

Aczkolwiek nie mówię, że nikt tego nie robi.
Jednakże zazwyczaj w firmie nikt nie ma czasu tego przeglądać.