Wpis z mikrobloga

Kolejne drobne #rozdajo i krótka ankieta, chcę tym razem upiec dwie pieczenie na jedynym ogniu.
Ankieta- Proste pytanie, czy zgodzilibyście się na zakazanie prowadzenia aut i wprowadzenie autonomicznych samochodów przy poniższym scenariuszu ?
Scenariusz- Zakazujemy prowadzenia auta, do waszego samochodu trzeba tylko dokupić GPS, kamerę z aplikacją i system prowadzenia za 100zł (cena za wszystkie potrzebne rzeczy bo firma która to wprowadza dopłaca do tego systemu). Możemy wsiadać po imprezie bo auto nas odwiezie, jest bezpiecznie bo jest system wczesnego reagowania i wypadki spadły z 50k rocznie do 1000 (przykładowo).Auta jeżdżą bezpiecznie, nie ma korków (auta dobierają najszybszą trasę omijając zbyt duże tłoki) GPS sprawdza gdzie i jak jeździcie żeby dobrać najlepszą trasę, ciężko mówić o wypadku bo gps sprawdza też inne auta. Do tego darmowe Wi-Fi w aucie od firmy która sprzedaje urządzenia. Dla hobbystów zostaje wybudowany specjalny tor gdzie mogą sobie pojeździć samochodami.

A teraz kolejne rozdajo mojej ulubionej książki ,,Co widać i czego nie widać" Frederica Bastiata . Jest to krótka i genialna książka która idealnie nadaje się do rozpoczęcie przygody z ekonomią. Będzie to nowa książka prosto z księgarni, bo dla tępienia socjalizmu warto wydać parę złotych . Zaznaczam ,że prześledzę Olx w twoim mieście ,więc jeżeli jakiś Janusz będzie brał udział w losowaniu tylko po to aby odsprzedać książkę będzie skutkowało to wyróżnieniem jego imienia na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Losowanie kończy się jutro rano :) Zasady są proste, plusik (zielonki też mogą brać udział)

#rozdajo #ksiazki #pytanie #ankieta
Antybuka - Kolejne drobne #rozdajo i krótka ankieta, chcę tym razem upiec dwie piecze...

źródło: comment_TvjcgFWGplivoXLdzFOjYHMEWAUyQNba.jpg

Pobierz

Czy zgodziłbyś się na zakazanie prowadzenia aut po drogach i wprowadzeniu samochodów autonomicznych?

  • Tak 43.6% (706)
  • Nie 56.4% (912)

Oddanych głosów: 1618

  • 62
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Antybuka: lubię prowadzić, ale na dłuższą metę jest to dla mnie strata czasu. Wolałbym w tym czasie robić coś innego, a jak naszłaby mnie ochota by poprowadzić to wybrałbym się na tor. Tam wybrałbym samochód i spędził, ile czasu dusza pragnie. Nie jestem zwolennikiem zakazów, bo któregoś dnia, może przyjść ktoś, kto stwierdzi, że np. siłownia albo czytanie książek to zło, większość mu przyklaśnie i stracę coś, co daję mi
  • Odpowiedz
@Antybuka: Lubie sobie pojeździć jednak Twoja opcja mnie w 90% przekonuje.
IoT się ciągle rozwija i kwestia czasu aż coś takiego gdzieś wejdzie.
W tramwaju lubię sobie poczytać, w pociągu odpalić lapka z filmem lub pograć. W aucie przy nudnej trasie jedyne co mogę to posłuchać radia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jednak zawsze są zagrożenia, ataki terrorystyczne poprzez włamania do sieci, kontrola rządu itp.
I cyk
  • Odpowiedz
@Antybuka Nie jestem fanem takich rozwiązań. Niedługo nawet nie będziemy mogli się sami ubrać. Oczywiście pisze to bez agresji, ot taka moja fanaberia, a może nawet strach przed "jutrem"...
  • Odpowiedz
@Antybuka uważam że ogólnie zakazy w sobie są złe. Fajnie byłoby mieć możliwość wyboru. Super byłoby mieć możliwość przejechać jakąś długa trasę autem na wózku, a na miejscu (np. W przypadku wakacji) zwiedzać różne miejsca autem samemu. W przypadku dojazdów do pracy/szkoły uważam że, autonomiczne przejazdy są idealne (wielka oszczędność czasu). Przejażdżka autem czasem daje dużo frajdy i z tego nke chcialbym stracic :)
  • Odpowiedz
@Antybuka Nie tylko zgadzam się na taki zakaz - uważam, że on powinien być wprowadzony, kiedy samochody autonomiczne staną się wystarczająco bezpieczne, powszechne i tanie. Dla mnie to jest sprawa analogiczna do jazdy po pijaku - skoro wiemy, że pijany kierowca ma x razy większą szansę na spowodowanie wypadku niż trzeźwy to zakazujemy jazdy pijanym. Więc jeśli liczba wypadków w systemie jedynie z autonomicznymi samochodami byłaby dużo niższa niż w mieszanym
  • Odpowiedz
@Antybuka: zgodziłbym się na autonomiczne auta, ale nie na takich warunkach, że jedna korporacja zbiera wszystkiw dane z gps, plus dane z darmowego wifi. Chociaz patrząc na usługi Google to w sumie prawie tak jest (historia śledzenia).
  • Odpowiedz
@Antybuka: Jest to problem myślowy analogiczny do zakładania pasów w samochodzie. Pasy ograniczają naszą wolność, ale poprawiają nasze i innych bezpieczeństwo. Jeśli ktoś chce jeździć bez pasów(czy samemu kierując bez autopilota) to może to robić na torach wyścigowych gdzie nie narażają życia innych.
  • Odpowiedz
nie, lubię nie tylko ścigać się samochodem, ale również powoli wieczorem jeździć bez celu. Poza tym wybudowanie toru kosztuje i jak to bywa w Polsce pewnie nie było by na to pieniędzy, zostałby tor Poznań, do którego mam 300 kilometrów, czyli nie zawsze mógłbym pozwolić sobie na jazdę.


@Ryzu17: Eliminacja takich kierowców jak Ty z dróg ma same zalety. Mniejszy ruch, mniejsze korki, mniejsze zanieczyszczenie.
  • Odpowiedz
  • 0
@wojtas_mks wady ma dla takich kierowców jak ja, a co powiesz o motocyklach? Motocykliści jeżdżą przeważnie dla przyjemności, a na pewno nie spodoba im się pomysł jazdy autonomicznym motocyklem
  • Odpowiedz
@Ryzu17: (Odnoszę się tu, jakby co, do twojego pierwszego posta) Niemożliwe jest wprowadzenie w pełni autonomicznych samochodów przy jednoczesnym pewnym % kierowców, którzy kierują samodzielnie, ponieważ czynnik ludzki może znacznie zaburzać funkcjonowanie maszyny i innych maszyn. Teoretyczna niezawodność autonomicznych samochodów ma się opierać właśnie o współgraniu pomiędzy jednym pojazdem a innym. Maszyny mogłyby się komunikować, bo byłyby jednym programem, a gdyby w części aut byli ludzie, to nie mogliby się
  • Odpowiedz
@Antybuka: Mógłbym mieć samochód, mam prawo jazdy i stać mnie, ale po prostu ich nie lubię. Nie cierpię wręcz. Nie lubię siedzenia i bezmyślnego gapienia się przed siebie, lub stresowania się, walką o miejsce w korkach, w mieście. Zdecydowanie wolę w tym czasie poczytać książkę, popisać - zająć czymś głowę, niż trzymać kółko i wachlować drążkiem zmiany biegów. Niestety, zanim dojdzie do autonomicznych pojazdów to nastąpi to pewnie nie za
  • Odpowiedz
  • 0
Ogólnie muszę pochwalić OP-a za podsunięcie tematu do bardzo ciekawej i - co jest rzadkością na wykopie - kulturalnej dyskusji. Do tego jest to dyskusja na ciekawy i przyszłościowy temat, a nie tak jak zwykle, czy sernik jest lepszy z rodzynkami czy bez itp.
  • Odpowiedz
Jak to było w Top Gear, trzeba wziąć pod uwagę, że kiedyś także auta autonomiczne będą naprawianie przez Januszy serwisantów, więc mimo wszystko trochę strach 100% zaufać (σ ͜ʖσ)
  • Odpowiedz
@Antybuka: Jazda samochodem przed siebie jest dla mnie formą odstresowania. Czemu mielibyśmy zakazać czegoś co sprawia przyjemność? Autonomiczne samochody - tak, ale z funkcją manuala. Choćby ze względów nagłych sytuacji, czy awarii. No i zdecydowanie lepiej się słucha muzyki jako kierowca, niż jako pasażer oglądający, jak samochód sam jedzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@RobieInteres: Ja rozumiem, że są inne opcje które wydają się praktyczniejsze, ale w tym momencie autonomiczne samochody rozpoznają (rzucam z pamięci) 98,9% znaków na drodze co jest dość kiepskim wynikiem jeśli chodzi o wprowadzenie. Pozbycie się zupełnie czynnika ludzkiego pozwoli na wprowadzenie pamięci znaków a nie czytania.
I jest jeszcze jedne bardzo ważny aspekt ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
wady ma dla takich kierowców jak ja, a co powiesz o motocyklach? Motocykliści jeżdżą przeważnie dla przyjemności, a na pewno nie spodoba im się pomysł jazdy autonomicznym motocyklem


@Ryzu17: Tak samo negatywne. Jednocześnie wszyscy motocykliści których znam korzystają z motocyklu do dojazdu do pracy, na zakupy itd., a nie dla przyjemności. Dla frajdy powinno się jeździć po torach wyścigowych.
  • Odpowiedz