Wpis z mikrobloga

Kolejne drobne #rozdajo i krótka ankieta, chcę tym razem upiec dwie pieczenie na jedynym ogniu.
Ankieta- Proste pytanie, czy zgodzilibyście się na zakazanie prowadzenia aut i wprowadzenie autonomicznych samochodów przy poniższym scenariuszu ?
Scenariusz- Zakazujemy prowadzenia auta, do waszego samochodu trzeba tylko dokupić GPS, kamerę z aplikacją i system prowadzenia za 100zł (cena za wszystkie potrzebne rzeczy bo firma która to wprowadza dopłaca do tego systemu). Możemy wsiadać po imprezie bo auto nas odwiezie, jest bezpiecznie bo jest system wczesnego reagowania i wypadki spadły z 50k rocznie do 1000 (przykładowo).Auta jeżdżą bezpiecznie, nie ma korków (auta dobierają najszybszą trasę omijając zbyt duże tłoki) GPS sprawdza gdzie i jak jeździcie żeby dobrać najlepszą trasę, ciężko mówić o wypadku bo gps sprawdza też inne auta. Do tego darmowe Wi-Fi w aucie od firmy która sprzedaje urządzenia. Dla hobbystów zostaje wybudowany specjalny tor gdzie mogą sobie pojeździć samochodami.

A teraz kolejne rozdajo mojej ulubionej książki ,,Co widać i czego nie widać" Frederica Bastiata . Jest to krótka i genialna książka która idealnie nadaje się do rozpoczęcie przygody z ekonomią. Będzie to nowa książka prosto z księgarni, bo dla tępienia socjalizmu warto wydać parę złotych . Zaznaczam ,że prześledzę Olx w twoim mieście ,więc jeżeli jakiś Janusz będzie brał udział w losowaniu tylko po to aby odsprzedać książkę będzie skutkowało to wyróżnieniem jego imienia na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Losowanie kończy się jutro rano :) Zasady są proste, plusik (zielonki też mogą brać udział)

#rozdajo #ksiazki #pytanie #ankieta
Antybuka - Kolejne drobne #rozdajo i krótka ankieta, chcę tym razem upiec dwie piecze...

źródło: comment_TvjcgFWGplivoXLdzFOjYHMEWAUyQNba.jpg

Pobierz

Czy zgodziłbyś się na zakazanie prowadzenia aut po drogach i wprowadzeniu samochodów autonomicznych?

  • Tak 43.6% (706)
  • Nie 56.4% (912)

Oddanych głosów: 1618

  • 62
  • Odpowiedz
  • 153
@Antybuka podoba mi się pomysł z autonomicznymi samochodami, lecz nie chciałbym żeby zakazano mi prowadzić samochód, jest to jedna z moich ulubionych czynności. Autonomiczne samochody tak, ale nie zakaz prowadzenia
  • Odpowiedz
@Ryzu17: Pamiętaj, że byłyby specjalne tory do jazdy autem, możesz sobie zabrać na autonomiczną lawetę swój samochód, pojechać na tor i bezpiecznie wciskać pedał do ziemi.( ͡° ͜ʖ ͡°) Nadal nie zmienisz zdania ? :)
  • Odpowiedz
@Antybuka jasne, że bym się zgodził. Nawet bez opcji wi-fi. Lubię kierować, nie mam z tym problemu ale jednak trzeba mieć odpowiedzialnosc za kogoś z pasażerów i innych kierowców. Przy autonomicznym pewnym aucie siedział bym jak Panisko a pobawić bym się mógł na torze które pewni by rosły jak grzyby po deszczu albo jakimś crossem w terenie, który daje w #!$%@? więcej frajdy niż przeciskanie się przez miasto albo monotonne łykanie
  • Odpowiedz
  • 8
@Antybuka nie, lubię nie tylko ścigać się samochodem, ale również powoli wieczorem jeździć bez celu. Poza tym wybudowanie toru kosztuje i jak to bywa w Polsce pewnie nie było by na to pieniędzy, zostałby tor Poznań, do którego mam 300 kilometrów, czyli nie zawsze mógłbym pozwolić sobie na jazdę.
  • Odpowiedz
@Antybuka: odebranie wolności i możliwości kierownia samochodem w zamian za bezpieczeństwo może kusić to fakt. Osobiście nie zgodził bym się na takie rozwiązanie nie tylko ze względu na relaks i poczucie właśnie tej wolności jaką daje samodzielne prowadzenie. Sama kwestia autonomicznych samochodów jest wspaniałym polem do dyskusji nt. odpowiedzialności za szkody, kto w razie wypadku odpowiadał by za niego.
  • Odpowiedz
@Antybuka jeżeli rzeczywiście ilość wypadków zmalałaby tak drastycznie to w imię dobra ogółu :) jestem jak najbardziej za. Tyle ciekawych rzeczy możnaby robić w autonomicznym samochodzie... nauka języków, nadrobienie zaległych lektur. Ewidentnie jestem na tak :).
  • Odpowiedz
@Ju_ras: W punkt. O tym kilka razy wspominał Neil Tyson - wyobraźcie sobie ile czasu ludzkość marnuje robiąc rzeczy, które praktycznie nie wymagają używania mózgu.
Autonomiczne samochody to konieczność - to jest tylko kwestią czasu.
  • Odpowiedz
@Antybuka w żadnym wypadku, potem ktoś włamie ci się do tej cudownej aplikacji, ustawi jakąś dziwną trasę i cię zabije. Technologia jest dobra tylko w niektórych przypadkach. Jeśli ktoś chce zmniejszać korki/liczbę wypadków to zapraszam do komunikacji miejskiej.
  • Odpowiedz
  • 2
@Antybuka, znasz podcast "Biznes myśli"? Ostatnio byl temat autonomicznych samochodów.

Wizja autonomicznych samochodów komunikujących się ze sobą jest mega kusząca i bardzo mi się podoba.

Ale zawsze jest jakieś ale. Gdy rząd będzie szykował np wojnę, to autonomiczny samochód zostanie zablokowany i nie uciekniesz na zgniły zachód. I ciągła kontrola gdzie jedziesz, ile czasu tam byles i jakie substancje masz w wydychanym powietrzu..
  • Odpowiedz
@efek: Akurat tak się składa, że byłem na wykładzie Vladimira, bardzo fajny i inteligentny człowiek. Muszę przyznać, że jego prezentacja była inspiracją do tego postu :)
  • Odpowiedz
@Antybuka: Przecież to oczywiste że zakazanie prowadzenia manualnego jest następnym krokiem który jest po prostu pewny. Jak ludzie beda sobie chcieli pojezdzic to na zamknietych placach - na drogach publicznych tylko autonomiczne samochody. Jest to zrozumiałe w 200% bo skoro się wprowadza coraz to większe ograniczenia na drogach celem zwiekszenia bezpieczenstwa to czemu nie wyeliminowac NAJWIEKSZEGO powodu przez ktory sa wypadki.
  • Odpowiedz
@Antybuka: pewnie bym sie zgodził ale tylko dlatego ze przymus którejś z opcji. Albo zakaz albo brak autonomicznych. W praktyce wystarczyloby mocno podbić wszelkie kary zwiazane z prowadzeniem i ludzie sami sie przeniosą. Bo po cholere musiec prowadzic do tesco np albo nie moc pojechac na impreze.
Przy czym system powinien miec opcje przelaczenia na manual

Do tego moznaby z czasem dodac takie rzeczy jak wykluczanie z uslug, specjalne pasy
  • Odpowiedz