Wpis z mikrobloga

Nie podoba mi się kiedy ktoś twierdzi, że (moje i nie tylko) piwniczenie jest smutne. Że nie mam znajomych bo zwyczajnie ich nie chcę? Ze spędzam noce przed kompem bo to mi sprawia przyjemność? Że nie mam chłopaka i najlepiej kilku dzieci bo zwyczajnie nie chcę? Smutne jest to, że spędzam życie tak jak mi się podoba i czerpie z tego przyjemność której nie miałabym z forsowania się do normickiego życia? Gdzie tu smutek? Moim zdaniem smutne to jest jak jest kochająca się para i jedno z nich umiera, albo jak małe dzieci chorują na śmiertelne choroby - to jest smutne. Smutne też jest to, ludzie wydają osądy nie rozumiejąc innych.

Takie trochę poważniejsze jak na nocną ale jakoś tak mnie naszło
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Monoire Jeśli to twój wybór i nie wypisujesz na mirko, jak to jest Ci źle, jakie te "normiki" sa złe, jak to byś chciała przestać być piwniczniakiem, to wszystko jest okej, nic mi do tego, pozdrawiam ()
  • Odpowiedz
  • 6
@Monoire zgadzam się i choć nie spędzam nocy przy kompie i mam chłopaka, to każdy powinien żyć jak my wygodnie i nie jest to smutne! Mnie na przykład czasem się wypycha "no idź, spotkaj się z jakimiś znajomymi, POTRZEBUJESZ TEGO". Gdybym potrzebowała to bym już dawno to zrobiła. Nie lubię mierzenia wszystkich jedną miarą.
  • Odpowiedz
@Monoire:
Popadasz w skrajność, trzeba od czasu do czasu wyjść ze znajomymi, żeby nie zdziczeć. Nie da się przesiedzieć całego życia w swojej norce z dala od wszystkich. Juz na tym etapie piszesz melancholijny post. Izolacja od ludzi->uposledzenie spoleczne-> depresja.
Może pójdź na kompromis w tej sytuacji, kup/ weź ze schroniska psa i wychodź z nim na spacery.
Izolacja jest najgorszą rzeczą którą możesz dla siebie zrobić.
Mniej filozofuj, cheer
  • Odpowiedz
@Monoire: wiesz ludziom jest przykro jak na ciebie patrzą bo wiedza ze g---o jeszcze wiesz i nie jest to życie , chcieli by Ci jakoś pomoc .
Twoje wypociny przypominają mi trochę wynurzenia alkoholika z pod sklepu w piątkowy pooranek który tez twierdzi ze jest szczęśliwy na swój sposób bo ma wszystko czego mu trzeba
  • Odpowiedz
@Monoire: To chodź () Będziemy siedzieć razem w domu, ja będę pracował żebyśmy mogli piwniczyć w domu całe życie i nigdy nie zrobimy dzieci.
  • Odpowiedz
@archstanton: A dlaczego trzeba wyjść? Co to znaczy nie zdziczeć? I kto ułożył jakąś regułę której należy się trzymać by nie zostać zbesztanym?
Nigdzie nie trzeba wychodzić. Owszem, człowiek pracuje, wyjdzie do sklepu czy załatwi coś na mieście. Ale swój wolny czas przez resztę dnia można spędzić przed komputerem/książką/tv i to jest też przyjemność.
  • Odpowiedz
@Monoire: Naprawdę sądzisz, że uwierzę, że nie masz ochoty czasem się do kogoś przytulić, poplotkować z koleżanką, pośmiać się ze znajomymi?
Naprawdę nie masz czasem ochoty na s--s?
To są normalne ludzkie potrzeby i jeśli nie czujesz ich braku, to na serio może być z Tobą coś nie tak.
  • Odpowiedz
@Monoire: Bez urazy ale to wygląda jak próba racjonalizowania sobie własnego nieudacznictwa, może zwyczajnego lenistwa, może Twój stan wynika z jakichś problemów osobowościowych. Nie obwiniam.
Jeśli jesteś jeszcze relatywnie młoda, może Ci to aż tak bardzo nie przeszkadza, bo łudzisz się w głębi duszy, że w końcu się odmieni. Nie, nie odmieni się jeśli sama o to nie zadbasz. A czas zapiernicza bezlitośnie, człowiek się zmienia, dojrzewa do pewnych spraw,
  • Odpowiedz
  • 0
@Monoire wiesz, znacznie fajniej jest grać czy spędzać czas we dwoje. Ale fakt, że jeżeli żyjesz jak chcesz i ktoś Ci mówi że żyjesz "smutnie" to wpierdzielenie się w Twoje życie. Ja też wolę posiedzieć przy kompie niż jak niektórzy co druga noc wychodzą pić
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Monoire: nigdy nie poznałem osoby, która rzeczywiście byłaby szczęśliwa z braku życia.

Zawsze była to maska, strach przez łzy i skryte marzenie o byciu "normikiem".
  • Odpowiedz
@Monoire: wydaje mi się, że w oczach wykopków skreśliłaś się stwierdzeniem 'nie chcę mieć chłopaka i dzieci'. Rozsierdza to anusy każdego beta-s---------a który nie ogarnia, że kobieta ma jakiś inny wybór niż jego szlachetne serce.

Rób co chcesz i kiedy chcesz, po prostu nikogo przez to nie krzywdź.
  • Odpowiedz