Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy jest na świecie bardziej deprecjonowany klub niż Juventus. Odkąd Allegri przejął drużynę: 2 finały LM na trzy sezony, podczas których wyrzucali za burtę min. Real Madryt, Barcelone czy podwójnie Monaco Jardima. Oprócz tego spuścili #!$%@? 2x City i prawie wyrzucili wielki Bayern genialnego Guardioli mając połowe głównej jedenastki kontuzjowaną xD Ale #!$%@?, kibice Realu już pewni awansu, nawet po tym jak Juve w dwie minuty odrobiło straty przeciwko Tottenhamowi, który spuścił im jeszcze nie tak dawno #!$%@? xD Nie mówię, że Juve jest faworytem tego dwumeczu (Real też nim nie jest), ale myślę, że przez ostatnie lata Stara Dama zasłużyła na to, by chociaż trochę ją docenić. 50-50 w dwumeczu.

#juventus #realmadryt #mecz
realbs - Nie wiem czy jest na świecie bardziej deprecjonowany klub niż Juventus. Odką...

źródło: comment_GXWYK12URBtBzzeEZurW8EIbioiPpFG5.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nerana112: przecież Isco czy James też w Realu grzeją/grzali ławkę i co, to znaczy że nie są zawodnikami na finał LM? a taki Benzema w Realu ma od lat pierwszą jedenastkę a statystyki ma na poziomie Macieja Bykowskiego w Ekstraklasie. to, że ktoś nie odpalił w przepełnionym gwiazdami Realu nie znaczy, że nie jest zawodnikiem najwyższej klasy. Ibrahimovic nie odpalił w Barcelonie, ale czy to znaczy, że jest za słaby?
  • Odpowiedz
@realbs: litości, nikt normalny nie deprecjonuje Juve, przecież to przedstawiciel grupy superklubów, top5 w Europie. Tylko gimbofani innych klubów moga śmiać się ze Starej Damy.
  • Odpowiedz
  • 2
@realbs Myślę, że przesadzasz mówiąc o deprecjonowaniu. Raczej każdy rozsądnie myślący kibic Realu docenia Juventus i ma pewno nie zakłada, że to będzie spacerek dla Realu. Osobiście myślę, że lekkim faworytem (55-45) jest Real, z kilku powodów:
1. Sa bardzo doświadczoną ekipą w LM, która już swoje wygrała, co w decydujących momentach, zwłaszcza takiego wyrównanengo dwumeczu, może mieć duże znaczenie
2. Zidane - Mimo że ligę zawalił, to trzeba pamiętać że w największych meczach jego Real prawie nie zawodzi. Potrafią się znakomicie odnajdywać w trudnych, najważniejszych spotkaniach, zwłaszcza w LM, gdzie potrafili mocno dominować w Monachium albo w Paryżu.
3. Rewanż w Madrycie - Jeżeli Juve nie ugra dobrej zaliczki u siebie, to w samym rewanżu będzie im bardzo ciężko, Co prawda Santiago Bernabeu też nie jest w tym sezonie wyjątkową twierdzą, ale w LM nawet hiszpańscy kibice potrafią się spiąć i stworzyć fajną atmosferę, która może ponieść Real
4. Przegrana Liga, no nie oszukujmy się, ten fakt też pozwala Zidanowi oszczędzać np. Ronaldo, dzięki czemu obecnie jest w ogromnym gazie i Juve będzie bardzo ciężko go zatrzymać przed strzeleniem choćby jednej bramki.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa i dalej ibra ligi mistrzów nie wygrał ;) James aż tak odpalił w tym Bayernie? Albo di Maria w PSG lub united? Zdarzają się błędy i oddanie super zawodników przez najlepsze klubu, ale to są wyjątki potwierdzające regułę.
  • Odpowiedz
@nerana112: Di Maria nie był rezerwowym w Realu, a przez moment był uważany za top3 skrzydłowych na świecie. xd James zmarnował sobie karierę przechodząc do Realu, byłby dziś dużo wyżej gdyby tego nie zrobił. tak samo Bale. to działa w obie strony.
  • Odpowiedz
@InspektorDupa Angel był podstawowy, jasne, ale chciał dużego hajsu ( Real stać było na to i myślę że szukali pretekstu żeby go sprzedać) i zaczynał mieć kosę z kibicami. Kto miał rację w tym dealu widać po formie Angela w manu, sukcesach i pozycji w PSG. Z tym zmarnowaniem kariery przez Jamesa nie przesadzaj. Przyszedł do Realu jako młody gracz, grał całkiem regularnie, nie spisywał się i odszedł też jeszcze jako
  • Odpowiedz
@realbs: którzy kibice są pewni awansu? Nie widziałem takich opinii wśród kibiców Realu. Ja daję 55% na Real ze względu na to, że grają drugi mecz u siebie ;)
  • Odpowiedz
@nerana112: tu nie chodzi o żadne "miał rację", tylko o to jak powinien być prowadzony konkretny zawodnik. w Realu mają #!$%@? na indywidualne podejście do zawodników na dorobku - dlatego właśnie tylu piłkarzy, którzy nie przebili się w Realu, zrobiło/robi dużo większe kariery poza nim albo też bardzo dużo zawodników, którzy mieli w nim super debiut w młodym wieku nagle znika. po tak zmarnowanym okresie jak James, potrzeba czasu żeby
  • Odpowiedz
@InspektorDupa co do thiago zdecydowanie się nie zgodzę. W Barcelonie grał mało fakt, ale w Bayernie wymiatał. On jest przykładem tego że można teoretycznie wyrwać super gracza od ekip z topu. Teoretycznie bo jego zjadają kontuzje. Więcej jest w szpitalu niż na boisku, przynajmniej tak było wcześniej teraz nie śledzę jego kariery. Wiem, że było wyliczone, że jego jeden występ kosztował Bayern koło bańki euro. Czy Barca wiedziała o tym, że
  • Odpowiedz
@nerana112 tak ale to pojedynczy przypadek zeby oslabic ligowego rywala, drogi koszt aczkolwiek opłacalny, poprzedni i obecny sezon pokazuja ze jak najbardziej dobrze wydane pieniadze(nikt nie watpi ze pipita nie jest wart takiej kasy, głownym celem bylo oslabienie Napoli)
  • Odpowiedz
@nerana112: no widzisz, on jest przykładem na to, co robi Juventus - wyrywa super graczy z ekip z topu.( ͡° ͜ʖ ͡°) co do umiejętności Thiago, to on miał potencjał na bycie Messim/Ronaldo rozegrania, a przynajmniej na bycie lepszym niż Xavi. według mnie jest "tylko" jednym z wielu topowych pomocników na świecie.
a co do Kaki, to nawiasem mówiąc, każda sprzedaż brazylijskiej, uznanej już gwiazdy za
  • Odpowiedz
@nerana112: Higuain nie przechodził z topu, tylko z Napoli.( ͡° ͜ʖ ͡°) nie no, ogólnie uważam, że nie masz racji, a według tego co mówisz, to w Europie od mniej więcej 10 lat są tylko dwa wielkie kluby - Real i Barcelona. przez chwilę dorównywał im Bayern, ale wypisał się z tego zatrudniając Guardiolę i bardzo od biedy łapie się w to Manchester United.
  • Odpowiedz