Wpis z mikrobloga

W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i dalej pracują na dole, wiem wiem patologia ostra ale prawnie dozwolona. Bardzo nie lubią tego młodzi górnicy pracujący pod kopalnią, wszędzie na dole można spotkać napisy typu "#!$%@?ć emerytów" itp.
Jednym z takich emerytów był kierownik pracujący u nas na kopalni pod firmą miał prawie 70 lat, jako że w dozorze robota nie jest ciężka to dawał radę, jednak bardzo dokuczała mu załoga, kiedy np. wchodził do szoli (tej windy) to cała "szola" (ok. 80 chłopa) śpiewała mu sto lat, albo łapali go pod ramię i pomagali wejść. Kiedyś byłem świadkiem takiej sytuacji.
Stary kierownik czekał już na wyjazd kiedy jeden z młodych górników ze ściany biegnie do niego i krzyczy:
- kierownik, kierownik #!$%@? nie uwierzysz co się stało na ścianie
- co się stało??!!
- sarkofag my odkopali kierownik i w środku była mumia!!
- co Ty fandzolisz?
- no godom wom i ta mumia sie obudziła i pierwsze co zapytała to czy kierownik jeszcze robi? XD

śmiechom nie było końca

#ocieplaniewizerunkugornika #heheszki #gornictwo #slask #takbylo #pracbaza
g.....2 - W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i da...

źródło: comment_jofnrCpqhZ90FJNDT3mUjvhd7fUQh9mY.jpg

Pobierz
  • 83
  • Odpowiedz
@goly8622: Ktoś już Ci zadał to pytanie, ale nie udzieliłeś rzeczowej odpowiedzi a również mnie to ciekawi więc zadam je ponownie.

Skąd masz takie informacje?

Tak, wiem, że już ktoś się Ciebie o to pytał i padła odpowiedź "Z pierwszej ręki" ale nie jest ona wystarczająca zwłaszcza jeśli obaliłeś argument innego użytkownika, który powiedział, że zna 6 górników. Skąd Ty znasz całą sytuację w górnictwie i na podstawie czego się wypowiadasz?
  • Odpowiedz
Skoro pracują i są do tego zdolni to dlaczego pobierają emerytury? Nie uważasz, że to nieco jest oszukiwanie Nas, podatników?


@mroznykasztan: A służb mundurowych to się już nie czepiasz?
@goly8622: Co to za szola, że się mieści 80 górników? 40 na dwa poziomy to ok, ale skąd wziąłeś 80?
  • Odpowiedz
@Nie_umre_za_ciebie: Ja nie znam ani żadnego emerytowanego górnika, ani też młodego, więc nie mam jak spytać. Chodzi mi po prostu równowagę dyskusji, dlaczego zdanie kogo, kto zna emerytowanego górnika się nie liczy natomiast zdanie kogoś kto zna młodego już tak. Interesuje mnie po prostu ten fenomen.

Może zjawisko jest tak duże, że nie trzeba tego tłumaczyć, bo jest oczywiste dla ludzi siedzących w temacie, ale ja do tego grona nie należę
  • Odpowiedz
@wiluxpl: Ja osobiście mam 2 kolegów, którzy pracują w kopalniach "na inteligenckich stanowiskach" + kilku następnych pracujących fizycznie. Rozmowy z nimi kształtują jednoznaczny obraz kopalni. Generalnie mieszkając na Śląsku ciężko nie znać ludzi pracujących na kopalniach ;)
  • Odpowiedz
zamiast promować młodych i kształcić ich w odpowiednim kierunku, to polikwidowali technika i zawodówki i młodych fachowców NIE MA.

Jest taki krach na rynku pracy, że pod ziemię rekrutują z ulicy. Dawniej trzeba było przedstawić świadectwo ukończenia szkoły górniczej,


@Zielony34: No popatrz, skończyłem kierunek Górnictwo i Geologia na AGH, miałem 2 miesiące praktyk, do najbliższej kopalni mam 5km, a JSW mnie nie chce. Przyjmuje za to piekarzy. A więc albo trzeba
  • Odpowiedz
Bo im się należą? To są ich pieniądze, które według umowy z państwem dostają po skończeniu odpowiedniego wieku i wyrobieniu stażu, a co dalej robią z wolnym czasem to ich sprawa.


@mocneAnaboliczne: Umowy zawartej z państwem pod przymusem, z szkodą dla ogółu społeczeństwa. Chcą dalej pracować? Super, cieszę się, jednakże niech zrezygnują z swiadczen płaconych przez podatników. I nie, to nie są ich pieniądze.
  • Odpowiedz