Wpis z mikrobloga

Mirki, szybkie pytanie z projektowania PCB i sygnałów radiowych, jako że nie udało mi się znaleźć w Google odpowiedzi. Stosuję układ HC-12 do którego mogę zamontować antenę na kilka różnych sposobów (schemat). Zdecydowałem się na wrzucenie gniazda SMA ( https://www.aliexpress.com/item/10pcs-RF-Adapter-SMA-female-plug-Right-Angle-SMA-KWE-90-DEGREE-PCB-Mount-Thru-Hole/32838614128.html ) na PCB (sposób 3 ze schematu) tylko jak w takim wypadku prawidłowo poprowadzić ścieżkę między radiem a gniazdem? Rozumiem, że gniazdo umieszczam obok radia, by ścieżka była możliwie krótka. Ale czy ścieżka powinna mieć normalną szerokość czy być mocno pogrubiona? Czy z obu stron ścieżki z radiem powinny iść ścieżki z masą? Szukałem jakichś schematów i czasami tak to robiono, chociaż nie zawsze. A może nie ma to żadnego praktycznego znaczenia, jeśli odległość ścieżki między radiem a gniazdem SMA to będzie może z 2 cm? Wiem, że długość anteny ma znaczenie, ale rozumiem że znaczenie ma długość od ostatniego ekranowanego miejsca? A przerwy w ekranowaniu między układem radia a gniazdem SMA nie bardzo bolą? Czy właśnie bardzo i dlatego stosuje się takie ścieżki z masą po obu stronach ścieżki z radiem?

A jeśli chodzi o sam układ HC-12 to jak najbardziej go polecam. Dobry zasięg, dobra czułość, łatwe użycie, chociaż używając go trzeba się upewnić, że nie łamie się prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

radekrad - Mirki, szybkie pytanie z projektowania PCB i sygnałów radiowych, jako że n...

źródło: comment_dY2e3LizSGwYpfH1MJlVz1n6PdP072HH.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach