Wpis z mikrobloga

Mirki,
potrzebna pomoc fachowców z branży #budownictwo
Jestem na ostatnim etapie podjęcia decyzji o zakupie #mieszkanie
Blok stawiany jest na terenie, gdzie były dość płytkie wody gruntowe. W zasadzie developer od ponad roku osusza teren i buduje już bloki w innych miejscach na swojej działce. Pod moim planowanym blokiem obecnie trwają prace - budują jakiś zbiornik, który ma ujście rurą do kanałku obok. Pracownicy przebywający na budowie mówili, że to rutynowe prace mające na celu obniżyć poziom wód gruntowych (obniżyli poziom już o ponad 2 metry) aby można było zbudować parkingi podziemne itp.
Czy to rutynowe działania? DOdam, że do okoła jest już sporo zabudowy z lat 80 oraz 90 i te budynki nie wyglądają na popękane itp.

Dodatkowo będzie to lokal na ostatnim piętrze.
Ktoś ma może taki lokal i sobie chwali / narzeka? (Obiegowe opinie znam, chodzi mi najbardziej o opinie użytkowników).

Dla zachęty render osiedla. Jakby co to jest w #warszawa #targowek

W komentarzach zdjęcia tego zbiornika.
Pobierz szcz33pan - Mirki,
potrzebna pomoc fachowców z branży #budownictwo 
Jestem na ostat...
źródło: comment_eXnmnWnRLR1BGP8SE76E7e48rTM9Imfh.jpg
  • 13
@polik95: No ja się nie znam właśnie. Mam kogoś znajomego mieszkającego w bloku obok (widać niebieski płot na 3 zdjęciu). Nie słyszałem o pleśni. Bloki z zewnątrz nie są popękane a stoją 10+ lat.
@polik95: To raczej winny jest mikroklimat i kiepska wentylacja w mieszkaniu. Wody gruntowe plus kiepska izolacja ścian fundamentowych to raczej odpowiadałyby za grzyby i wodę w piwnicy.
@szcz33pan: Tak, osuszanie terenu pod budowę to dość standardowa procedura.
Z mieszkaniem na ostatnim piętrze jest "różnie"- zależy od technologii i wykonania stropodachu. Ja mieszkam i nie narzekam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@cielo: Amsterdam od DomDev.
Ceny od 6700 do 8200 zł za metr. Rozstrzał taki bo oni tam ustalają wszystko indywidualnie per mieszkanie. I tak decyduje:
- piętro
- metraż
- rozkład
- umiejscowienie
- może jeszcze jakieś inne detale jak np. rozmiar "darmowego" balkonu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja ostrzyłem sobie zęby na takie mieszkanie jak w załączniku, ale ktoś mnie ubiegł :(
Pobierz szcz33pan - @cielo: Amsterdam od DomDev. 
Ceny od 6700 do 8200 zł za metr. Rozstrzał...
źródło: comment_z3d1mMHt4xlxTQGYy4lytdUgpdjj6xyV.jpg
@cielo: tak, dodatkowo jest osobne okno w "kuchni". Zatem można to pomieszczenie całkowicie zamknąć albo np. zrobić jakieś drzwi suwane. Dla mnie też dużym atutem było 2x9 metrów balkonu.