Wpis z mikrobloga

Na twitchu już nie ma kogo oglądać z #pubg, wszyscy ciekawsi streamerzy uciekli do #fortnite. No jedynie Viss jeszcze został, shroud już też zaczyna bardziej pykać w fortnite ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ogólnie forfiter kręci chore liczby: 300k oglądających "w godzinach szczytu", podczas gdy Liga ma 100k, PUBG jakieś 80k. Ktoś mi wytłumaczy to zjawisko? xD Takich liczb chyba nawet Liga nie kręciła (nie wliczam w to LCS'ów). Ostatnio widziałem nawet Nervariena na fortnite. Defuk? Dwa podejścia robiłem pod fortnite, ale jakoś nie mogę się przekonać, bardziej cieszy mnie zabijanie w pubgu niż w kreskówce.
#fortnite #pubg #twitch #leagueoflegends
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Fortnite to największy syf. Nawet jakby mi zapłacili to bym nie grał. Po prostu jest F2P i dlatego z PUBgiem wygrywa. Rock jeszcze grywa w Pubga
  • Odpowiedz
  • 11
@tr0llski za granie w fortnite większym strimerom się płaci, więc im się to jak najbardziej opłaca, a że gra jest nowa to ludzie wolą to oglądać niż resztę gdzie wszystko wygląda tak samo
  • Odpowiedz
@wooles: jeśli chodzi o streamowanie pojedynczych osób to tak, ale pubg moim zdaniem ma o wiele większy potencjał jeśli chodzi o możliwość zrobienia show takiego turniejowego. Na razie jeszcze się uczą, ale wydaje mi się, że to kwestia czasu.
  • Odpowiedz
  • 11
@sweeting ja kupiłem pubg I zagrałem kilka razy
Potem ściągnąłem #fortnite i od 2mc pubg leży I kwiczy
Pubg umrze śmiercią naturalną szybciej niż niektórym się wydaje. Szkoda mi tylko tych 79zl
  • Odpowiedz
@milicja: nie sądzę ;) niech tylko się pubg ogarnie z różnymi ligami typu ESL, to będzie dopiero widać, jak ludzie są tym zainteresowani. Na razie praktycznie 95% turniejów uczestnikami są tylko zaproszone ekipy, nikt nowy nie może sprawdzić się itd. To (plus jeszcze liczne błędy) trochę demobilizuje ludzi, ale z tego co słyszałem, nad tym już tez tam pracują. Niby te faceity mają zaraz coś tworzyć.
  • Odpowiedz
@wooles: no właśnie nie do końca. Pubg'a fajnie się ogląda, gdy mamy gościa ze skillem np. taki shroud, jego akcje po prostu robią wrażenie, trzeba mieć niezłe umiejętności, żeby cokolwiek zaprezentować w tej gierce. W fortnite mam wrażenie, że co by się nie działo i tak ktoś ci się nawinie pod celownik. Coś jak Izak, który grał na początku w pubg'a i dostawał oklep, we fortnite 10 killi izi gg
  • Odpowiedz
@epll: ludzie nie tak dawno pisali "ta esport xD" "zostanie w piwnicy w kawiarenkach" "no jo xD", także bym powstrzymał się z takimi przewidywaniami xD w Polszy tego jeszcze odczuć się nie da, bo jak to wydać 80zł na grę, jak można w fortnajta za darmoszkę, ale w azji, w stanach to jest już mega popularne. Z piwnicy tego nie widać.
  • Odpowiedz
@sweeting: Kupiłem pubga jak jeszcze miał koło 200k ludzi więc grałem w to chwile ;p

Pubg i esport jest tragicznym połączeniem. Wygrywa nie ten co ma lepszy skill tylko ten co się lepiej schowa i bardziej sfarci ze strefą.
Dodatkowo sama formuła tego. 100 osób i pokazuj wszystkie ciekawe momenty XD Na strimach nawet komentatorzy się gubią.

Tak samo sama organizacja tego. 100 osób, każdy musi być +/- oddzielony a
  • Odpowiedz
@milicja: no przecież pubg ma o wiele większy potencjał na zrobienie show, widowiska, niż taki cs. Będą mniejsze mapy, teraz już jest w turniejach szybsze ograniczanie stref. Popracuje się jeszcze nad super otoczką i będzie ogień. Dużo osób (starszych) odpycha w fortnajcie sama ta bajkowa grafika. Pubg ma w tym aspekcie dużą przewagę. Nie wyobrażam sobie sali kinowej zapełnionej ludźmi jarającymi się biegającymi graczami fortnajta. A już pubga jestem w
  • Odpowiedz
@epll: aktualnie na turniejach gra 16 squadów (64 osoby) i ani IEM w Katowicach, ani Kijów nie miał problemów z organizowaniem miejsc graczy. Nie widzę tutaj żadnego problemu, choć sam miałem na początku obawy jak to pogodzą.

Wiesz o tym, że te 16 squadów nie gra jednej rozgrywki, a np. 8 i na podstawie tych 8 rozgrywek wyłaniają zwycięzcę? Trudno wówczas aby triumfował ktoś, kto przykampił i przyfarcił się ze
  • Odpowiedz
@sweeting: Porównywanie csa gdzie jest 5v5 graczy do turnieju gdzie jest ich kilka razy więcej.

Nawet jeśli jest tylko 16 to nadal podtrzymuje swoją opinie, że esport i pubg to jedno wielkie xD

No chyba, że zrobią mapę specjalnie pod to gdzie nie będzie chowania się w domkach i ucieczki na 4 auta przez wrogami xD

Oglądałem jeden mecz, jedyne co było ciekawe to końcówka. Ale nawet tam w sytuacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@tr0llski: bo różnica jest taka że fortnite nie ma dropow FPS na 1080ti, a taki PUBG to #!$%@? chodzi jakby chciał a nie mógł. Gry we wczesnym dostępem powinni zostać zakazane.
  • Odpowiedz