Wpis z mikrobloga

nie zdziwiłbym się gdyby imię się wzięło od "giacomo conti" a x ojcem Włochem nie miało nic wspólnego


@lolek32: tak jak sama firma Giacomo Conti XD albo inna Fabio Groano. Nasrało się tyle tych firm które się kreują na super prekursorów włoskiej mody.
@emesc: Nie, nie jestem Bożydar. I jaki to ma związek? Ja tylko wyraziłem swoje zdanie, że zdziwiłbym się, jakby takie imię nadali polscy rodzice. Polska mama i polski tata, mieszkający całe życie w Polsce.
@BennyMiliarder3 chodzi mi o to że nawet Mariola pochodzi przecież z francuskiego Mariolle
Anatol z greckiego anatolikos
Nikodem z greckich nike i demos
Aneta z hebrajskiego

W ogólnym użyciu mamy masę imion które wcale Polskie nie są ale już do nich przywykliśmy. Mało mamy Wisław, Radociechów, Kazimier, Szczęsnych, Bogn i Wincentów a przecież to są tradycyjne staropolskie imiona. W żadnym rozwiniętym kraju chyba nikt nie ma takiego bólu o obce imiona jak
@emesc: No...

W żadnym rozwiniętym kraju chyba nikt nie ma takiego bólu o obce imiona jak u nas.


A u nas u UK...

chodzi mi o to że nawet Mariola pochodzi przecież z francuskiego Mariolle

Anatol z greckiego anatolikos

Nikodem z greckich nike i demos

Aneta z hebrajskiego


Polskie imię Stefan pochodzi od Greckiego Stefano. Myślisz, że jakbym nadał dziecku na imię Stefano (a nie Stefan) to nie budziłby śmieszności ?