Wpis z mikrobloga

Wypowiedzi Andrzeja Dudy są coraz bardziej absurdalne.

„Często ludzie mówią nam: po co nam Polska? Unia Europejska jest najważniejsza. To niech sobie ci wszyscy przypomną te 123 lata zaborów. Jak Polska wtedy, pod koniec osiemnastego wieku, swoją niepodległość straciła i zniknęła z mapy. Też byli tacy, którzy mówili: a może to lepiej, swary się wreszcie skończą, te rokosze, te wszystkie insurekcje, wojny, awantury, konfederacje, wreszcie będzie święty spokój."


Prezydent RP, doktor nauk prawnych zrównuje demokratyczną partycypację w strukturach międzynarodowych z autorytarnymi zaborami. To naprawdę smutne, że doktor prawa obok pogardy dla konstytucji ma również pogardę dla historii, która niezaprzeczalnie studiował.

Polecam poczytać Neuropę.
#neuropa #duda #polityka #zenada #bekazprawakow #bekazpisu
Majk_ - Wypowiedzi Andrzeja Dudy są coraz bardziej absurdalne. 
„Często ludzie mówią ...

źródło: comment_j7kRgXAeoW98O2BcK37qtQSZZ3HWi3o5.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
Prezydent RP, doktor nauk prawnych zrównuje demokratyczną partycypację w strukturach międzynarodowych z autorytarnymi zaborami.


@Majk_: chyba tylko w neuropejskiej głowie, cała wypowiedz odnosiła sie do ludzi opowoadających sie za jednym wspolnym panstwie europejskim
  • Odpowiedz
@Lipathor: @wypok_user: ogólnie uważam że tag #gruparatowaniapoziomu nie powinien by zarezerwowany dla dziedzin niespołecznych. Wypok musi się wreszcie nauczyć, że współcześnie, w 2018. roku nauki społeczne mają tak potężne bigdatowe narzędzia że mogą z powodzeniem pretendować do bycia obliczeniowymi.
Wypok jeszcze nie dorósł do nauk społecznych w tych tagach.
  • Odpowiedz
Wypok musi się wreszcie nauczyć, że współcześnie, w 2018. roku nauki społeczne mają tak potężne bigdatowe narzędzia że mogą z powodzeniem pretendować do bycia obliczeniowymi.


@Majk_: No nie. To ubogaca te dziedziny naukowe, ale nie czyni ich w żaden sposób stosowanymi naukami obliczeniowymi; te najczęściej powstają jako mariaż. Dobrym przykładem tutaj jest choćby bioinformatyka.

Zupełnie osobną kwestią jest to, że "machine learning" czy "big data" to są obecnie bardzo modne
  • Odpowiedz
@wolodia: jak się zagłębić nad bioinformatyką to jest to są to w większości algorytmy heurystyczne dość dalekie od biologii czy nawet biologii systemów. W socjologii też mamy takie modele, choćby socjofizyczne modele które traktują grupy jak układy termodynamiczne a jednostki jak cząstki gazu. Są #!$%@? w opisywaniu czegokolwiek, ale obok tego są jeszcze inne, pełniejsze, sieciowe, teoriogrowe i wreszcie ewolucyjne, moje ulubione.
Imho nie doceniasz współczesnej socjologii.
  • Odpowiedz
@Lavie: No ja Was żabki neuroPEJSKIE nie będe uczyc czytania ze zrozumieniem. Posiłkuje sie jedynie powyzszym cytatem i trzeba ogromu złej woli aby dojsc do takich wnioskow
Tozsamosc narodowa panst europejskich i ich niepodleglosc jest najwazniejsza. Dopiero potem są organizacje typu NATO czy UE.
Nawiązanie do zaborow odnosi sie do #!$%@? lewicy, ze po co nam Polska, jedno wspolne panstwo byloby fajniejsze itp
  • Odpowiedz
@Lavie: Misiu...po prostu to napisz. Tak, jestem zydem. Tak, wypala mi o czy na widok polskiego godła. Tak, krwawią mi uszy gdy słysze polski hymn. Tak, skręca mnie w brzuszku gdy widze usmiechniętych Polakow. I ja to zrozumiem. Nie odrzuce. Nie opluje. Zaakceptuje. Bo ludzie są rozni i musimy sie szanowac.
  • Odpowiedz
@Lord6Infamous: Ale ja jestem za federalizacją Unii Europejskiej i nigdy tego nie ukrywałem. Natomiast nie zmienia to faktu że prezydent użył tego bzdurnego porównania w stosunku do osób chcących głębszej integracji, co nie musi oznaczać jak napisałeś "opowiadania się za jednym wspolnym panstwie europejskim".
  • Odpowiedz