Wpis z mikrobloga

Czołem mircy. Mam nowe mieszkanie i wieje w nim niesamowicie, drzwi świszczą, etc. Majster instalując mi sufit podwieszany w łazience nie zainstalował mi kratki ciśnieniowej wentylacyjnej, która była w otworze na początku (pic related). Może to być wina tego, czy pyszczyć się do dewelopera o za mocny wiatrak wentylacyjny na dachu ? Ta kratka wygląda jak atrapa, a nie cokolwiek wpływającego na wywiew. #mieszkanie #wentylacja #deweloperka #usterka #blok
Scallar - Czołem mircy. Mam nowe mieszkanie i wieje w nim niesamowicie, drzwi świszcz...

źródło: comment_QxDvFsZ4PssUmV8S0cMTWUkdmEK9o99g.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scallar: to jest kratka stałego wydatku i jak jej nie zamontujesz to będziesz miał problemy z przeciągami w mieszkaniu. Dzięki niej wentylator jest w stanie wyregulować wydatek powietrza na podstawie ilości usuwanego powietrza z mieszkań.
Jak więcej osób usunie w pionie usunie te kratki albo zacznie montować kratki z wentylatorami to znacznie zmniejszycie żywotność systemu wentylacyjnego ( wentylator na dachu szlag jasny trafi po kilku latach).
Poczytaj sobie o systemie
  • Odpowiedz
@Napleton:

Uzupełnię tylko wypowiedź kolegi.

Kratki systemowe oprócz tego, że zazwyczaj same dostosowują ilość usuwanego powietrza (na podstawie wilgotności, ilości CO2, VOC, może być też czujnik obecności),mają swoje nastawince (sztywne ustawienia nadawane podczas montażu instalacji).
W momencie, w którym brakuje jakiejś systemowej kratki, pion staje się rozregulowany i to Ty jesteś za to odpowiedzialny, ponieważ zaburzasz
  • Odpowiedz
@Pommernstellung: Dzięki. Tam nie ma żadnej nastawnicy, to jest jakiś typ auto. Jedyne co tam jest ruchome to ten taki środek, ale nie wiem jak mocny musiałby być wywiew, żeby to podnieść chociażby o centymetr. To nie wygląda na skomplikowany mechanizm tylko zwykły kawał plastiku. Majster wyszedł z założenia, że jak szerokość otworu wylotowego będzie pi*drzewi podobna do tego z kratką to wszystko będzie ok. No nic, instaluję tą kratkę
  • Odpowiedz