Wpis z mikrobloga

Wreszcie sklepy w niedziele zamknięte. Szatan ciągle mnie kusił tego dnia szepcząc do ucha "no alonso117 idź do sklepu, niech kasjerka pracuje zamiast spędzić czas z rodziną Hahaha" ,tak było a dziś zamilkł. Sporo ludzi tego dnia chodziło na zakupy, nie tylko mnie omamiła zachodnia konsumpcja. Dziś pierwszy raz od 15 lat pójdę na msze, oddam też kościołowi 10 procent pensji tak jak pan Jezus powiedział.

#bekazpisu #dobrazmiana #zakazhandlu
  • 179
  • Odpowiedz
@robvan: Po drugie wiele mniejszych sklepów (np. mięsnych) też jest zamknięta w niedziele. Kogoś o to dupa piecze? Nie, bo to decyzja właściciela, a nie odgórny przymus jak w tym przypadku.
  • Odpowiedz
@ravau: a wiesz ze prace można zmienić? No ale nieudacznicy życiowi szczęśliwi ze Ci co na kasie nie musza pracować nie mogą zakupów robić w niedziele. A oni cholota ma wolne
  • Odpowiedz
@Reezu: idioci wprowadzili zakaz żeby niezaradni idioci mieli wolne zamiast wprowadzić zapis do kodeksu pracy o dwóch pracujących niedzielach w miesiącu dla każdego pracownika. Ograniczają wolność te durne huye
  • Odpowiedz
@Shmit: Ograniczają potencjalny zarobek dla studenta, ograniczają wolność, ograniczają swobodę zakupu ŚWIEŻEGO ALBO #!$%@? CHOCIAŻ CHRUPIĄCEGO CHLEBA W TESCO. Idę jeść taki ehh.. słaby chleb bo nie chrupie ani nic, jest po prostu bez smaku i do tego trudno wyczuć to #!$%@? salami z wczoraj które się kończy i resztę dnia będę głodował bo se do sklepu nie pójdę bo po co.
  • Odpowiedz
@Shmit: Mnie #!$%@? to, że policjant który prawie zawsze pełni patrol na moim osiedlu już se bagiety na patrol nie kupi i będzie #!$%@?ł albo kebaba, albo nic XD
  • Odpowiedz
@robvan: @ravau: @steven44: jak dobrze ze w Gdańsku normalnie, po prostu przerobili galerie na przystanek PKS i wszystkie 50 sklepów otwartych ( ͡º ͜ʖ͡º) właśnie kieruje się na bezbożny spacer niedzielny po sklepach
  • Odpowiedz
  • 1
@Reezu przyzwyczaisz się do tych 2 dni że zjesz tostowy. Problem jak zwykle z niczego podzielił Polaków. Wiszą mi te niedzielę wolne. Dla mnie mogą i środy zamknąć. Ale jestem za tym żeby coś sprawdzić i później ewentualnie cofnąć (jak ma Węgrzech) niż tylko gadać. Uważam, że całościowo ta zmiana wyjdzie na plus. Ale może nie. Zobaczymy. Jak zaczną słupki spadać pisowi to szybciej to cofną niż wprowadzili.
  • Odpowiedz
  • 2
@mraauuu każda sprawę urzędową muszę załatwiać poprzez wzięcie wolnego w pracy. Tego jest kilka dni w roku. Ale nie psioczę że mi wolność zabierają.
  • Odpowiedz
@robvan: co tu jest na plus? Podaj mi jeden argument na plus, poza tym, ze podzielili społeczeństwo na uprzywilejowana kastę która nie może pracować w niedziele i resztę która musi im niejako usługiwać w te niedziele (gastronomia, kina).
  • Odpowiedz
  • 0
@Rabusek myślę że transfer pieniędzy częściowo się zmieni z dużych zagranicznych koncernów na Januszy ze sklepikami czy barami. Dodatkowo życie towarzyskie sporej części ludzi pracujących 3 niedzielę w miesiącu się poprawi. A wiadomo pracownik zadowolony to dobry pracownik. To tak na szybko.
  • Odpowiedz
@robvan: No to #!$%@? masz idealny przykład na Węgrzech gdzie małe sklepy poupadały, a Biedronka czy inne Tesco czy #!$%@? Auchany zarabiają 5x więcej bo ludzie się #!$%@?ą.

Nie jem chleba tostowego. Jem świeży, chrupiący chleb i nie mam zamiaru zmieniać nawyków bo mi #!$%@? rząd kazał. Co następne? Nakaz chodzenia do kościoła czy na spacery z rodziną? A co z pracownikami stacji benzynowych? ONI TEŻ MAJO RODZINY I W HANDLU
  • Odpowiedz
@robvan: czy to argument w stylu, ja się męczę gdzieś to inni się przemęczą gdzie indziej?( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.S.
Ja załatwiam sprawę w urzędzie raz na ruski rok i zawsze jakoś uda mi się podejść po pracy (a jak są problemy to wyjaśniam telefonicznie/listownie). Jeżeli Ty nie masz takiej możliwości to łączę się z Tobą w bólu. Oby z roku na rok coraz mnie spraw trzeba
  • Odpowiedz
wystarczy że zamiast jak zombie chodzić bez celu po galerii w celu zakupu rzeczy których tak naprawdę nie potrzebujesz wyjdziesz na spacer do parku. Nikt cię do kościoła nie zmusza.


@robvan: Wiesz że świat nie dzieli się na takich co łażą cały dzień po galerii handlowej i tych którzy spędzają cały dzień w teatrze czy na spacerze? Jak mnie #!$%@? takie gadanie głupie.

Do tej pory idąc w niedzielę na kilkugodzinny
  • Odpowiedz
@robvan: Nie, dworce są wyłączone spod zakazu, he he he ( ͡° ͜ʖ ͡°)

my bad, nie przystanek pks tylko dworzec kolejowy. Ale łapiesz chyba o co chodzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz