Wpis z mikrobloga

zastanawiam sie jaki rocznik samochodu sie najlepiej oplaca kupic
porownuje na przykladzie np Daci Logan Ambience (interesuja mnie auta do 50 tys.zl za nowe w salonie),
ta Dacia mi sie podoba i nowa kosztuje 40k a 3 letnia 17k wiec skok jest ogromny, az mnie to zszokowalo

a moze lepiej kupic auto 10 letnie jak myslicie, ceny sa juz wtedy ponizej 10 tys

hmm

ciekawi mnie tez opcja leasingu, znalazlem np oferty na ten model Daci w ktorych rata wynosi 548zl co wyglada bardziej atrakcyjnie niz wplata gotowkowa bo 550zl nie jest jakims wielkim obciazeniem dla budzetu

ale poki co nie prowadze firmy, podpowiedzcie mi jakie jeszcze bylyby zalety kupna w leasing na firme, moze jakies znizki na paliwie czy cos

a kiedy w autach wykonuje sie najdrozsze naprawy? po ilu tys km? bo moze tym tropem isc

oczywiscie Dacia to tylko przyklad

#motoryzacja #pytanie #samochody #pytaniedoeksperta #auto #kupujzwykopem #firma #biznes #leasing #mechanikasamochodowa
  • 11
a moze lepiej kupic auto 10 letnie jak myslicie, ceny sa juz wtedy ponizej 10 tys


@ArcziMiszcz: może lepiej 15 letnie, wtedy cena już 5k xD

a kiedy w autach wykonuje sie najdrozsze naprawy? po ilu tys km? bo moze tym tropem isc

nie ma na to reguły, właściwie serwisowane mogą przejeździć wiele tysięcy a awarie są kwestia losową, wiadomo że im mniejszy przebieg tym mniejsze prawdopodobieństwo, ale też nie zawsze
jaki rocznik samochodu sie najlepiej oplaca kupic


@ArcziMiszcz: sugerujesz, że nie chcesz stracić na samochodzie?
Kup jakiś:
1) do 1000zł w gazie i z OC właściciela -> jak sie rozleci to sprzedasz za 1000zł lub oddasz na złom za 700 ;)
2) jakiś 25 letni. Zapisz sie do PZM co by zniżkę na OC mieć 70% od tego co płacisz obecnie
2a) model który jest rzadkością -> np. Mustang 67-69 fastback;
@Skwarek85: hehe a wiesz ze pkt 1 czesto wdrazam w zycie xd ale chcialem choc raz inaczej zrobic xd a powstrzymuje mnie jeszcze to ze te zlomy do tysiaka nigdy sie jeszcze nie zepsuly i zawsze ida drozej niz byly ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
sugerujesz, że nie chcesz stracić na samochodzie?


@Skwarek85: Jak się nie chce stracić na samochodzie, to trzeba po prostu często zmieniać auta, co 3 miesiące najpóźniej.
I wtedy nieważne czy kupujesz auto za 10k, czy za 50k - na każdym z nich zarabiasz.
Kupujesz tanio -> sprzedajesz drogo. Zarobek pokrywa koszty eksploatacji.
I wtedy nie tracisz na samochodzie. Normalna sprawa.

zastanawiam sie jaki rocznik samochodu sie najlepiej oplaca kupic


@ArcziMiszcz:
@ArcziMiszcz: Polo, Golf, Passat, A3, A4, A6, BMW 3,5, Corsa, Astra, Vectra, Fiesta, Focus, Mondeo, 206, 207, 208, 307, 308, 407, 508, C4, C5, Megane, Scenic. Nie wiem ile jeszcze wymieniać przykładów.
@Jokker: hehe chodzilo mi raczej o konkretny model rocznik silnik i w jakiej cenie bo ja tak jak mowisz zrobilem juz kilkukrotnie np dwa razy Seicento raz kupione za 750 sprzedane za 1000, raz kupione za 550 sprzedane za 1200, raz Vectra B ale tu nie bylo zysku bo musialem oddac troche taniej niz kupiona byla