Wpis z mikrobloga

Chyba umarł mi dysk zewnętrzny WD Elements. Przy podłączeniu i próbie otwarcia go wyskakuje komunikat "Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia We/Wy.". Dioda świeci się jak zawsze, ale raz wydawał dziwne odgłosy jakby kliknięcia. Podpinałam go pod 4 komputery i nic. Jakim programem mogę odzyskać dane (głównie wordy ,excele i zdjęcia)?
#pcmasterrace #odzyskiwaniedanych #komputery #dyskzewnetrzny
Neytiri - Chyba umarł mi dysk zewnętrzny WD Elements. Przy podłączeniu i próbie otwar...

źródło: comment_z8IRGotvQvxev5D3Jjz3Qeb0lI4LYH88.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Neytiri: No teraz, to trochę zapóźni na odzyskiwanie jak dysku system nie widzi XD. Zobacz, czy StrongRecovery w ogóle widzi dane.

Jak to mówią, są dwa typy ludzi.
Ci, którzy robią kopie zapasowe i ci, którzy będą je robić.

Taka konkluzja na koniec mojego wywodu xD
  • Odpowiedz
@tygry: Wystarczy nawet coś tak prostego jak chmura albo "profesjonalne" rozwiązania np. od OVH.
Zresztą skoro dysk:

raz wydawał dziwne odgłosy jakby kliknięcia

to by wypadało sprawdzić smarta, ale po co xD
  • Odpowiedz
@Neytiri: Kiedyś w KomputerŚwiecie była płytka do odzysku danych. Jeśli dysk mechanicznie jakkolwiek wystartował (czasem raz na 20 razy się udaje), a system go nie rozpoznawał to pozostawało to. Bez większych problemów zostawiłem odzyskiwanie na noc i sporo danych wróciło. Fakt, w totalnym chaosie (uszkodzona tablica partycji), ale jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Neytiri: Może najpierw sprawdź SMART'a. Pewnie głowica nawet nie wskakuje na talerze i stąd ten odgłos, albo wykrywa problem i wraca na swoje miejsce. Raczej już nic z tego nie będzie. Jeszcze można liczyć, że to tylko interfejs obudowy jest uszkodzony, ale to za bardzo nie ułatwia sprawy, bo te dysko są lutowane z tego co pamiętam.
  • Odpowiedz