Wpis z mikrobloga

Wczoraj komputer zaczął mi się aktualizować, czytam - windows 10 upgrade, jakaś wielka aktualizacja. Czytam, że nie opcji uniknięcia jej, trudno, nie będę przecież na siłę wyłączał komputera w jej trakcie czy odłączał internet, myślę sobie. No i dzisiaj koniec aktualizacji, nie poznaję mojego pulpitu, mojej przeglądarki, wszystko mam sobie ustawiać od nowa!? Wkurzyłem się i przywróciłem system, ciesząc się, że dali opcję powrotu do starszej wersji. No to wracam.

I co? Na razie zobaczyłem, że przestała działać jedna z moich ulubionych gier, a punktów przywracania sprzed ''upgrade'u'', które tworzyły mi się automatycznie (który i tak cofnąłem) nie ma. Nic nie cofnę. Nie no, brak mi słów...

Da się cokolwiek zrobić? Co ci ludzie mają w głowach wymyślając takie aktualizacje?

#windows #windows10 #informatyka #zalesie
  • 5
@Sagez Próbowałeś przeinstalować? Ogółem... Dopóki się to nie ogarnie to polecam siedzieć na Win7. Zaraz będzie, że to przestarzałe i trzeba iść w przyszłość, ale póki działa i dostaje aktualizacje to nie widzę problemu, za to co chwilę trafiam na problemy z aktualizacjami Win10 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Tr8025: Przepraszam za późną odpowiedź. Zainstalowałem stary sterownik do karty graficznej i wszystko śmigało... do dzisiaj. Znowu chce się aktualizować :( Siedziałem na win 7, ale kolega mi zainstalował no i teraz mam.
@Sagez: Spoko. Jeśli jest na oddzielnej partycji to spróbuj wgrać siódemkę, to będzie najlepsza opcja imo. Ewentualnie zablokuj aktualizacje, jest sporo poradników w Google. Jest też opcja z Win10LTSB który ma lepszy kanał aktualizacji
Dzięki, właśnie problem w tym, że się nie znam, a kolegi pod ręką brak. Poblokowałem aktualizacje i... nic. No chyba że miałbym odinstalować poprzednie, niegroźne aktualizacje (jak gdzieś wyczytałem, bo przeglądam te poradniki), ale tak daleko chyba nie chcę się posuwać.
@Sagez Skoro się nie znasz to najlepiej poczekaj aż będzie ktoś kto ogarnie Ci LTSB ;). Ewentualnie zreinstaluj przy poblokowanych, może już się nie zaktualizuje