Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
https://youtu.be/LwtjYQH54jo

No i w sumie teraz się zastanawiam czy jest sens jakiejkolwiek zmiany #xiaomi #kenzo #redminote3pro na jego prawilną następcę - redmi note 5 pro (dual camera).

Ok, dostanę lepszy aparat, ładniejszy wygląd, bezsensowne face id i nowszy system. Ale wydajność w codziennym użytkowaniu identyczna (przynajmniej w tej chwili z tym softem na 5 pro jak widać na filmiku). Na kenzo korzystam z najnowszego xiaomi.eu stable który śmiga bardzo dobrze, a mogę wgrać chwalony nitrogenos na oreo i będzie jeszcze lepiej. Do tego google camera też coś tam polepszy zawsze... Bateria trzyma nadal bardzo dobrze. Sam sobie wymieniłem silniczek wibracji bo zaczął się psuć i jest spoko.

Jak nie redmi note 5 pro to co innego po kenzo za takie pieniądze?

Mam nadzieję że xiaomi dopracuje soft, no i xiaomi.eu też zoptymalizują wszystko...

A może SNSV ( ͡º ͜ʖ͡º) Zenfone 5 z baterią mniejszą o 700 mAh...

Już się pogubiłem z tym wszystkim Mirki...
  • 13
@misiek735: RN5 to nie tylko dobry aparat ale też lepsza litografia procesora ( 28 vs 14 nm ) 2x więcej rdzeni a7x, 18:9, qc 2, solidniejsze wykonanie i więcej ramu. Imho warty 400-500 zł dopłaty względem kenzo / kate

jedyne co martwi to kwestia bootloadera. Xiaomi wyraźnie dąży do jego całkowitego zablokowania. Sporo ludzi ma problem z wgraniem nie tylko custom romów, ale też i globala na nowszych modelach. Często konieczny
@misiek735: Aparat jest podwójny, ale lepszy tylko z przodu - z bokeh czy zoomu często chyba nie korzystasz a nic więcej w porównaniu do RN3 nie oferuje. Nie ma sensu się przesiadać, chyba że dasz radę zająć 6GB ram, lubisz 18:9, chcesz mieć szybkie ładowanie i dłuższe wsparcie MIUI.
@marecki22: Pisałeś o RN3, aparat z Mi A1... jest bo być musi, ale aparaty Omnivision i Samsung nadają się najwyżej do chińskich zabawek. Poprawa jest przy systemowej aplikacji, z aparatem google wychodzi mi trochę gorzej ale na pewno nie tyle by do niego dopłacić. Dopóki głównym nie będzie Exmor jak w RN4 nie mam zamiaru się przesiadać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marecki22: masz oczywiście rację. Problem jest tylko tego typu, że w chwili obecnej nie odczuwasz tej szybkości procesora. Aplikacje włączają się tak samo, i wersja 4gb w 5 pro trzyma tak samo apki co 3gb w kenzo. Sprawdź proszę filmik.

Zdaję sobie sprawę że jeden test nie może świadczyć o "jakości" urządzeń. Mam nadzieję że pojawi się więcej filmików gdzie widać porównanie szybkości działania.


Ja rozumiem że specyfikacja jest lepsza. Ale
@misiek735: system w RN4 działa płynniej niż w RN3 ( stock), ale bardziej zasobożerne aplikacje czy też czas ładowania skomplikowanych stron to jest temat, w którym s650 wykazuje zdecydowaną i odczuwalną przewagę nad s625. I nic w tym dziwnego, bo rdzenie a5x mają się do a7x tak jak intel atom do intel core. Mam swobodny dostęp do obydwu telefonów i wielokrotnie to porównywałem.

A to jak działa mi6 to w ogóle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marecki22: przepraszam ale wydaje mi się że wypowiadasz się odnośnie innego telefonu niż o którym tutaj mowa. Piszesz o snapie 625 z redmi note 5, a mi chodzi o redmi note 5 pro ze Snapem 636
@Cinoski: głównym aparatem w RN5pro jest sony a nie omni czy samsung

@misiek735 tak wiem, to był bardziej argument w stronę tych co twierdzą, że cpu nie ma większego znaczenia jako przykład podając porównanie działania RN4 z RN3

Unikam hinduskich produkcji, ale faktycznie RN5pro wygląda na nieco wolniejszy od RN3. Czyżby zbyt agresywne oszczędzanie energii (mniejsze takty, albo częstsze używanie clustera little) ? Custom kernel powinien w takim wypadku załatwić sprawę.
@marecki22: No właśnie nie jestem pewien, bo każde źródło mówi inaczej. Jeśli to Sony jest głównym to musi niezły syf być, bo RN4 zbierał o wiele ładniej w nocy i mam wrażenie że trochę marze zdjęcia. A wydajność to kwestia nowości, na RN3 rom wyszedł dopiero w lutym podobno po masie poprawek.