Wpis z mikrobloga

@Norskee: @Jasiu1th: miejscowość ma bardzo spory wpływ na wysokość składki, gdyż różnice między poszczególnymi miastami mogą sięgać kilkuset złotych. Najwięcej płacą kerowcy z Wrocławia, Warszawy czy Gdańska, a najtańsze polisy można znaleźć w małych miejscowościach i na wsi.
@Norskee: Moje wyliczenie robiłem dla Warszawy wiec nie jest to najtańszy rejon. Z wiekiem auta też nie do końca się zgodzę bo sam pomykam autem z 2000r z 4,3l pod maską, więc taka kombinacja tj. stare auto i duży silnik powinno wg twojej tezy powodować sporą zwyżkę. Raptem 3 tygodnie wykupowałem polisę i OC kosztowało mnie 900zł.
Także zamiast opierać się o kalkulatory w internecie poszedł bym do kilku brokerów aby
@Jasiu1th: To zapytaj rankomat. Dla ubezpieczalni im nowszy samochód i więcej systemów bezpieczeństwa, tym lepiej. Ubezpieczalnia w OC przecież nie płaci za samochód sprawcy, czyli swojego klienta, więc nie ma znaczenia czy walniesz w drugi samochód astrą z 95 roku czy astrą z 2018. Jednak ryzyko spowodowania kolizji w astrze z 95 roku jest dużo wyższe, szczególnie jak jest goła i wesoła jeśli chodzi o wyposażenie. Dlatego za astrę z 95