Wpis z mikrobloga

  • 428
6 lat pracy. Etat 2400zł na ręke plus umowa zlecenie 6 dyzurow (72h) czyli 20zl na godzine. Jakies 17zl z hakiem na reke.

3600zl czyli mieszcze sie w jakichstam zarobkach.

Tylko ze. Praca w weekendy, swieta. Praca stresowa bez wsparcia kogokolwiek.

Dziennie reanimacje wypadki, sytuacje gdzie wszyscy oczekuja twojego doswiadczenia, profesjonalizmu.

Praca fizyczna i psychiczna.

Ja wiem, inni maja ciezej. Ale na mirko sobie moge ponarzelac...

A i pamietacie podwyzki dla ratownikow?
Dostalismy 400zl. Z czego otrzymujemy brutto brutto i do lapy wpada 230 zl. Pierwsza podwyzka od 5 lat xD

#ratownictwo #999 #ratownikmedyczny

Taguje #heheszki bo ta robota to zart.
  • 80
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@morfis2: Myślałem, że ta sama branża. ;) cóz, nie wiem jak za to żyjesz w kraju gdzie ministrowie do pierwszego nie starcza... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mattpoz: Patrzyles co by mogli Ci zaoferowac w USA?
Tam praktycznie kazdy kto siedzi w sluzbie zdrowia zarabia kokosy, nawet pielegniarki. Moze daloby rade?
  • Odpowiedz
@mattpoz: ja bym się zwolnił i wyjechał. Przy pracy siedzącej w biurze mam więcej niż TY, a ryzykujesz zdrowiem.
Nie wiem co wami kieruje. Ja bym stad #!$%@?.
Ludzie #!$%@?ą, że trzeba mieć hajs. Nie masz kasy? Bierzesz vivusa i #!$%@?.

Ja bym tak zrobił.
  • Odpowiedz
@kipowrot: Zmieniam wajchy, kieruje ruchem ,dbam o bezpieczeństwo, przestrzegam przepisów, prowadzę 4 dzienniki ruchu, konserwuje rozjazdy, pracuję niezależnie od warunków atmosferycznych czy dnia tygodnia moim zdaniem to jest warte minimalnie 3500 netto nie brutto :P Jak ostatnio patrzałem to stanowisko nastawniczego w U S A to $30/h ja chciałbym chociaż tyle złotych;d
  • Odpowiedz
@kipowrot: No niestety, zawsze głosuje mądrze jednak reszta kraju woli albo PIS albo PO nic się w tym kraju chbya nie zmieni :D
@boguchstein: Pracuję:D Nie chcę wyjeżdzać "do miasta" bo wolę mieszkać w domu - jest taniej i no preferuje dom do miasta mam 40km w 1 strone to dojazdy codzienne by mnie prawie 25zł kosztowały.
Czemu uważasz że to praca dla 50 latków ?
Myślałem o
  • Odpowiedz
@mattpoz: nie wiem gdzie pracujesz, czy budżetówka czy prywata, jaki rejon itp. Dlatego nie wiem czy znasz kontekst historyczny...

nie tak dawno, ale wydaje mi się, że około 10 lat temu, w Wawie i okolicach zrobiło się taki ssanie na ratowników, że krzyczeli stawki po 50-60 PLN/h. I dostawali tę robotę, ale sygnał poszedł w Polskę.
Sporo ratowników przyjechało na Mazowsze. I większość z nich dostała te 50 dych na godzinę.
Znam tylko takich, którzy się zachłysnęli i pracowali nawet 300-350h
  • Odpowiedz
@mattpoz: Smutne to w ch... Dziś miałem epizod, wylądowałem na SORze. Zrobiłem badania profilaktycznie i wyszedł za wysoki potas. Lekarz w rejonie zlecił EKG, coś mu nie pasowalo i posłał na SOR. Przyjęli mnie na dzień dobry ratownicy jeszcze z grupą uczącej sie młodzieży.
#!$%@?... Na prawdę mili, komunikatywni, pogodni fachowcy. Powtórzone EKG, inne badania, szybko do lekarzy. W międzyczasie opowiadam im, że mam wolne i robię te badania, bo
  • Odpowiedz
@mattpoz najważniejsze, że premie dla dyrektorów są. Z Fartem Mireczku i wielkim podziwem dla każdego ratownika - mam w rodzinie jednego i do czego ludzie wzywają to krew zalewa.
  • Odpowiedz
@mattpoz: nie trolluje, szanuje wasz zawód i ludzi którzy pomagają innym ale jesteś tylko ratownikiem a nie lekarzem specjalistą z doświadczaniem. Jak znasz swoje miejsce w szeregu i wyżej dupy nie podskoczysz to łatwiej to zrozumieć.
  • Odpowiedz