Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o zamknięciu kościołów w niedziele? Wiele rodzin zamiast spędzać czas ze sobą, rozmawiać, bawić się z dziećmi to chodzi do kościoła. Oprócz tego księża są ZMUSZANI do pracy w niedzielę. Nie mają czasu dla siebie, swoich kobiet, dzieci... Wydaje mi się, że razem z zakazem handlu należałoby wprowadzić zakaz prowadzenia obrządków religijnych w niedzielę. Oczywiście nie jest możliwe od razu niezamknięcie wszystkich kościołów, dlatego proponuje rozwiązanie, w 2019 roku zamknięcie na dwie niedziele w miesiącu, w 2020 otwarte kościoły tylko jedną niedzielę w miesiącu, a od 2021 roku całkowity zakaz prowadzenia mszy świętej w niedzielę. Z tego zakazu wyłączyłbym szpitale, cmentarze i kapliczki na dworcach i lotniskach.
#zakazhandlu #neuropa #4konserwy #chrzescijanstwo #katolicyzm

Zamknięcie kościołów w niedzielę?

  • Tak 86.0% (5359)
  • Nie 14.0% (869)

Oddanych głosów: 6228

  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wszystkie są wyżej. Dość szczegółowo opisałem różnicę pomiędzy sklepem a kościołem. Na sporą część nie odpowiedziałeś.


@ediz4: tak, napisałeś że gdy zamkną w niedziele kościoły to nie będą mogły działać, gdy odpisałem że dla mnie hipermarkety mogłyby nie pracować, bo nie zrobię w czasie żniw zakupów, gdy pogoda tak wypadnie, odpowiedziałeś, co to mnie obchodzi. Poważna dyskusja, EOT

osobiście jestem za zamknięciem szpitali w niedzielę


@Aguerre: śmiertelność w
  • Odpowiedz
  • 0
@ediz4 a twoim zdaniem niby jaki jest dobry powód zakazu handlu w niedzielę? To że z rodziną przy rosole usiądziesz? Czemu niby ktoś ma decydować co powinieneś robić w niedzielę? Pozostawmy ta decyzję osobom którym to przeszkadza a nie nakazywac wszystkim naraz
  • Odpowiedz
@lewaq3000: Wiecie co jest najlepsze? Że dzień święty według starego i nowego testamentu to sobota, tylko została ona zniesiona przez tradycje kościoła bo kościół uważa że ma takie prawo. Dlatego dzisiaj są chociażby takie kościoły jak adwentyści dnia siódmego czy baptyści dnia siódmego, którzy dalej święcą ten dzień. Większość katolików nigdy nie czytała biblii i nie wie że wiele nauk katolickich nie ma żadnych podstaw biblijnych, a często są z
  • Odpowiedz
tak, napisałeś że gdy zamkną w niedziele kościoły to nie będą mogły działać, gdy odpisałem że dla mnie hipermarkety mogłyby nie pracować, bo nie zrobię w czasie żniw zakupów, gdy pogoda tak wypadnie, odpowiedziałeś, co to mnie obchodzi. Poważna dyskusja, EOT


@lewaq3000: Tak poważna że sklepom nic nie będzie jak i zakażesz sprzedawać w niedzielę a kościoły praktycznie stracą rację bytu. EOT
  • Odpowiedz
a ksiądz to jedną mszę ma tylko w niedzielę?


@wooster: No ma więcej ale on wie że Niedziela to jego najważniejszy dzień w tygodniu. Dodatkowo nie powiesz że zabiera mu się czas spędzony z rodziną bo jej w zasadzie nie posiada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz