Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o zamknięciu kościołów w niedziele? Wiele rodzin zamiast spędzać czas ze sobą, rozmawiać, bawić się z dziećmi to chodzi do kościoła. Oprócz tego księża są ZMUSZANI do pracy w niedzielę. Nie mają czasu dla siebie, swoich kobiet, dzieci... Wydaje mi się, że razem z zakazem handlu należałoby wprowadzić zakaz prowadzenia obrządków religijnych w niedzielę. Oczywiście nie jest możliwe od razu niezamknięcie wszystkich kościołów, dlatego proponuje rozwiązanie, w 2019 roku zamknięcie na dwie niedziele w miesiącu, w 2020 otwarte kościoły tylko jedną niedzielę w miesiącu, a od 2021 roku całkowity zakaz prowadzenia mszy świętej w niedzielę. Z tego zakazu wyłączyłbym szpitale, cmentarze i kapliczki na dworcach i lotniskach.
#zakazhandlu #neuropa #4konserwy #chrzescijanstwo #katolicyzm

Zamknięcie kościołów w niedzielę?

  • Tak 86.0% (5359)
  • Nie 14.0% (869)

Oddanych głosów: 6228

  • 140
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#!$%@? z kościołami. Ale co z pracownikami restauracji, kin etc? Bo jasne jest że wszelkie służby muszą pracować ale nie rozumiem dlaczego wszyscy się spuszczają nad biednymi sprzedawcami, którzy koniecznie muszą spędzać czas w niedzielę z rodziną ale wszyscy mają w dupie na przykład kelnerów, bo przecież kelnerzy nie lubią swoich rodzin xD Proszę o podanie jakiegoś logicznego argumentu dlaczego tak jest.


@abcde: Jest jeden - Nie ma w Polsce
  • Odpowiedz
Zakupy będziesz mógł zrobić - tylko nie w hipermarketach.


@ediz4: dzięki #!$%@? mać, sam chcesz prowadzić poważną dyskusję a wyskakujesz mi z takim gównem. Jeśli będziesz mi zwracał to co wydam więcej z powodu zakupów w mniejszym sklepie to ok. Oddasz mi hajs?

przesuwane na dłuższe działanie w sobotę czy wcześniejsze w
  • Odpowiedz
  • 5
@oskar1020 a dajmy na to jesteś studentem i jedyny sposób by dorobić to praca w weekend. Dlaczego niby zabonić tego? Jak ktoś chce pracować w weekend niech pracuje, kto nie chce nie musi, nikt nikomu nie każe chyba że pracodawca ale albo się na to godzisz albo zmieniasz pracę co w tym trudnego?
  • Odpowiedz
@lewaq3000:

dzięki #!$%@? mać, sam chcesz prowadzić poważną dyskusję a wyskakujesz mi z takim gównem. Jeśli będziesz mi zwracał to co wydam więcej z powodu zakupów w mniejszym sklepie to ok. Oddasz mi hajs?...

Mam Ci oddać hajs za twoje decyzje zakupowe - dobry żart

czy ty #!$%@? rozumiesz że w rolnictwie jest #!$%@? od 6 do 1 w nocy w czasie żniw, a jak jest awaria to robisz 24h. W lecie każda chwila jest ważna. Super jak wypadnie mi wolny dzień w niedzielę, gdzie wtedy zrobię zakupy? A no tak w sklepiku. Daj mi 2 koła miesięcznie i mam #!$%@? na
  • Odpowiedz
a dajmy na to jesteś studentem i jedyny sposób by dorobić to praca w weekend. Dlaczego niby zabonić tego? Jak ktoś chce pracować w weekend niech pracuje, kto nie chce nie musi, nikt nikomu nie każe chyba że pracodawca ale albo się na to godzisz albo zmieniasz pracę co w tym trudnego?


@sagi: No widzisz. Kiedy zdelegalizowano możliwość pracy w niedziele?
  • Odpowiedz
@lewaq3000:

nie podałeś ani jednego wartościowego argumentu....

Wszystkie są wyżej. Dość szczegółowo opisałem różnicę pomiędzy sklepem a kościołem. Na sporą część nie odpowiedziałeś. Nie zamierzam ich przepisywać.
Wszystko
@sagi: Oczywiście że będzie. Właśnie Biedronka rekrutuje na 1/4 etatu bodajże aby sprostać sobotniemu ruchowi.
  • Odpowiedz