Wpis z mikrobloga

Prezentujemy ciekawą grafikę związaną z wczorajszymi wiadomościami dotyczącymi MT Gox. Okazuje się, że syndyk masy upadłościowej tej giełdy od grudnia 2017 do 5 lutego 2018 sprzedał Bitcoiny i Bitcoin Cash o wartości przekraczającej 400 milionów dolarów.

Sprzedaż była dokonywana na giełdzie Kraken, a na zamieszczonym screenie widać zachowania rynku w momencie tak dużych sprzedaży. Jak widać, była to jedna z przyczyn tak dużych spadków kursu na początku tego roku.

Dokonane transakcje wystarczyły do spłaty wszystkich wierzycieli. Wynika to z faktu, iż dług był liczony według cen z okresu bankructwa giełdy (niecałe 500$ za BTC). Pozostałe 160 tys. sztuk BTC i jego forków najprawdopodobniej trafi do Marka Karpelesa i innych współwłaścicieli Mt Gox.

#bitcoin
Bithub - Prezentujemy ciekawą grafikę związaną z wczorajszymi wiadomościami dotyczący...

źródło: comment_jdzlmyVuSnD3qKyjAnEe6EOYK4gEznWp.jpg

Pobierz
  • 11
@Bithub: Ściema - z kranów i z nabicia za kopanie tyle nie zebrali - nooooo ale ja jestem małym szaaczkiem i co ja tam na ten temat mogę wiedzieć :)
Przepraszam - mogę się mylić - nie doczytałem że chodzi o BC
@monetomaniak: "Ściema - z kranów i z nabicia za kopanie tyle nie zebrali - nooooo ale ja jestem małym szaaczkiem i co ja tam na ten temat mogę wiedzieć :)
Przepraszam - mogę się mylić - nie doczytałem że chodzi o BC"
Ale i tak nie dowierzam - śledzę inne przekręty jakie były i wiem że wszystkie fork-i zostały jż dawno wykożystane - ciekawe - nieeeeeeeeeee ?????
była to jedna z przyczyn tak dużych spadków kursu na początku tego roku.


@Bithub: Nie dorabiajmy teorii. 35000 BTC to dużo, ale zrzucanie tego przez 3 miesiące nie powinno mieć aż tak dużego wpływu na kurs jak niektórzy sobie wyobrażają. Dzienne obroty to 500 000 - 1 000 000 BTC, sam finex czasami na jednej świeczce czterogodzinnej robi 35000 BTC.