Wpis z mikrobloga

Wideo: Xiaomi Roborock S50 - test robota sprzątającego

Mamy sezon ogórkowy, więc niestety tym razem bez "PC". A żeby było "Pure", to trzeba trochę posprzątać... ( ) Wzięliśmy więc na testy sprzęt, który z Chin ściągany jest równie chętnie co smartfony. Mowa o inteligentnym robocie sprzątającym od Xiaomi, a dokładniej drugiej generacji z oznaczeniem Roborock S50. Jego "spryt" możecie ocenić sami oglądając naszą wideorecenzję lub czytając tą bardziej klasyczną, tekstową.

Co by jednak nie zmuszać Mirków do klikania mamy też krótkie podsumowanie. Czy Roborock S50 jest idealnym robotem sprzątającym? Nie do końca, jednak w tej cenie jest to maszyna będąca godnym konkurentem dla produktów “zachodnich” firm. Za około 1850 zł otrzymujemy robota wyposażonego w wiele przydatnych funkcji, którego odkurzanie jest dokładne, a działanie wyjątkowo inteligentne i precyzyjne. Jego jedynym godnym konkurentem jest Xiaomi Room Robot (poprzednia generacja odkurzacza od Xiaomi), który obecnie dostać można za zaledwie 1100 zł, a którego funkcjonalność nie jest dużo gorsza. Najważniejsze różnice, poza wyglądem, to nieznacznie niższa siła ssania i brak funkcji mopowania, stąd jest to równie ciekawa propozycja. Mimo wszystko oba urządzenia nie są dostępne w Polsce tradycyjnymi ścieżkami zakupu. Roborocka S50 nie znajdziemy jak na razie na półkach najpopularniejszych sklepów AGD, a do zamawiania go z zagranicznych sklepów wiele osób może podchodzić nieufnie.

Jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie jakość wykonania i funkcjonalność, to testowany odkurzacz wypada świetnie. Stąd z czysto praktycznego punktu widzenia, Roborock S50 jest fantastyczną maszyną, która pozwoli użytkownikom zachować czystość w domu bez zbędnego wysiłku.

Link do recenzji tekstowej: https://www.purepc.pl/minirecenzje/wideo_roborock_s50_test_robota_sprzatajacego_od_xiaomi
Link prosto do filmu na YT: https://youtu.be/tRdgzIlKl58

Jakieś pytania, sugestie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#purepc #technologia #xiaomi #zakupyzchin #gearbest
Pobierz
źródło: comment_z3zDMPGw6OzoaIjqGk45pWn8rsbptEk4.jpg
  • 8
@PurePC_pl: Czy tylko dla mnie pierwsza generacja wygląda znacznie lepiej? Gdybym widział oba pierwszy raz, to bym powiedział, że to Roborock S50 jest prototypem a Xiaomi Vacuum usprawnionym następcą.
@tmkg: Szczerze? Też po wejściu do redakcji podczas jednego z testów miałem takie wrażenie. Dopiero po przyjrzeniu się co mi śmiga między nogami zorientowałem się, że to robot Xiaomi, tyle że drugiej generacji.

@wrzesien: Nie mam (tj. osoba aktualnie lurkująca Mirko) bezpośredniego porównania, zaraz spróbuję zapytać kogoś z redakcji kto używa regularnie Gen 1 w domu.