Wpis z mikrobloga

@Adsumus: oesu ale maleństwo :3 ile ma na tym zdjęciu? ze 4 tygodnie?

Premier w wieku 4 tygodni poniżej, zobaczyłam to zdjęcie w internecie no i musiał być mój.
Najgorzej że jak dzwoniłam do hodowli to był zarezerwowany już i myślałam, że się popłaczę.
Powiedziałam, żeby hodowca dzwonił do mnie o każdej porze dnia i nocy jeśli zwolni się rezerwacja.
Niestety usłyszałam że szansa jest marna, bo zadatek już wpłacili
n.....a - @Adsumus: oesu ale maleństwo :3 ile ma na tym zdjęciu? ze 4 tygodnie?

Pr...

źródło: comment_AbfZ0vK5Tmo8rNa7ZZf59voqL4017vCg.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nama coś koło 4 właśnie. Fajna historia ;) powiedz mi, twoje pluszaki są ufne obcym ludziom? Wydaje mi się, że my gdzieś musieliśmy popełnić błąd w układaniu bo są bojaźliwe :(
  • Odpowiedz
@Adsumus: są bardzo przyjazne do ludzi na swoim terenie, na spacerze z dystansem - nie boją się absolutnie, ale nie lubią jak ktoś obcy chce ich głaskać. Tak jak u ludzi, nie masz ochoty, żeby ktoś kto pierwszy raz Cię widzi na oczy zaczął Cię przytulać i naruszać przestrzeń życiową :P więc np. w parku, kiedy ktoś będzie chciał ich pogłaskać to uchylą się od ręki ale nie ze strachu
  • Odpowiedz
@Adsumus: no to niestety się nie dziwię. Nie wspiera się pseudohodowli, potem trafiają się psy chore lub z nieprawidłową psychiką albo takie i takie. Zwłaszcza w tej rasie nie wolno oszczędzać na starcie. W dalszym ciągu niestety głównym kryterium wyboru psa jest cena i ja bardzo nad tym ubolewam.

Skąd czerpałaś wiedzę na temat tej rasy? Tylko internet?


Mam berneńczyki do 15 lat, kynologią interesuję się od dzieciaka, a hodowlą i wystawami zajęłam się od kiedy mam Premiera czyli 3 lata temu. Sama być może chciałabym mieć kiedyś swoją hodowlę, są to plany dalekie.
Wiedzę czerpałam początkowo przede wszystkim z portalu miłośników ras szwajcarskich, a potem rozlało się to na wszystko dookoła łącznie z portalami innych ras a przede wszystkim czerpię wiedzę od wieloletnich hodowców i od
  • Odpowiedz
@nama przyznam, że aż mi wstyd. Kiedy będę miał swoje psy to na pewno na to nie pozwolę. Nasze na szczęście są zdrowe 'na ciele' a z psychiką to myślałem że my popełniliśmy błąd z rodzicami źle je układając. Ale w sumie to w gruncie rzeczy to i tak nasz błąd. Dzięki bardzo za odzew i wyjaśnienie spraw, miłego dnia wam życzę (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@Adsumus: nie ma problemu :) gdybyś kiedyś w przyszłości decydował się znowu na psa rasowego (lub ktoś z Twoich bliskich) wal śmiało - chętnie pomogę i wskażę drogę na co zwracać uwagę.
  • Odpowiedz
@nama: Absurd: 1,5 roku. 22 kilogramy karmy miesiecznie. 700 PLN sama karma. Plus dodatki jakies zawsze. Bo lubi. Ostatnia kontrola u weta: 60 kilo wagi, zero zbednego tluszczu. Zero dysplazji i innych deformacji. Ale ma dwojke dzieciakow do zabawy to "troszke" sie rusza.
  • Odpowiedz