Wpis z mikrobloga

Potrzebne mi opinie o czipach proracing. Mam tu na myśli takie boxy, które podłącza się do silnika przez specjalną wtyczkę. Producent, firma proracing obiecuje, że po podłączeniu nastąpi zwiększenie mocy silnika, zwiększenie momentu obrotowego, spadek spalania, i tak dalej. Szczerze mówiąc, ciężko mi uwierzyć w te zapewnienia, bo taki proracing do mojego autka, kosztuje coś ledwie około 250 cebulionów. Chociaż z drugiej strony, opinie rzekomych użytkowników proracing, jakie znalazłem na forach, fb, i tak dalej, rzekomo potwierdzone wykresami z hamowni, sugeruję, że jednak czip proracing daje radę. Jak myślicie, jest sens inwestować w coś takiego?

#proracing #opinie
  • 67
  • Odpowiedz
Podczas badania na hamowni uzyskaliśmy niebywałe 150 KM i 265 Nm, czyli odpowiednio o 25 KM i 44 Nm więcej niż w serii!


Czyli wychodzi na to, że jednak działa. A, że działa to sam mogę potwierdzić, bo jeżdżę z tym urządzonkiem od kilku miechów, i różnica w jest wyraźnie wyczuwalna.

W trakcie pomiaru Marea...


Jak się robi "pomiary" na zapuszczonej, 20 letniej Marei, to wiadomo, że będzie dymić. Jak to mówią,
  • Odpowiedz
Dostałem raka jak przeczytałem te ustawione opinie, dobrze, że wszyscy mają po banie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Bana można na wypoku załapać z byle powodu, więc niekoniecznie o to chodzi. A same opinie jak dla mnie wiarygodne, szczególnie te poparte wykresami z hamowni. Sam też jeżdżę z tym czipem, i to zarówno w pracy jak i prywatnie, i mogę potwierdzić większość tego co zostało tu napisane.
  • Odpowiedz
  • 0
@szustAK jestem mechanikiem, wiem jak działa silnik oraz jak działa to urządzenie i takie opinie jak twoja wywołują tylko uśmiech na mojej twarzy. A już na pewno to, że masz to w swoich autach jest super argumentem. Może odczucia z mocy masz na plus, ale oszukiwanie fabrycznych czujników nie wyszło jeszcze żadnemu silnikowi na dobre. A że w swojej "trójeczce" nie widzisz dymu to pewnie zasługa tylko i wyłącznie DPFu, który teraz
  • Odpowiedz
  • 0
@Geeza źle rozumujesz, oszukiwanie czujników może skutkować niekontrolowanymi zjawiskami w silniku i jest to dla silnika lub dla jego konkretnych podzespołów bardzo niebezpieczne. Najlepiej jechać do renomowanego tunera, który zmieni oprogramowanie silnika w bezpieczny dla niego sposób. Ceny w przypadku starszych aut są raptem kilka stów wyższe niż tych najdroższych pseudo czipów wpinanych w instalację silnika.
  • Odpowiedz
@tt_600: Ja rozumie i tez tak mysle
ze wgrac mape bo by najlepiej ale najtansze co znalazlem w renomowanym serwisie z dynem itp to 400£+ a znalazlem i magikow za 150£ rozumiesz nie bede ryzykowal bo koledze tak jeden cudotworca wgral mape do Octavi 1.9tdi 105km na 160km i mu wyszczelilo turbo a drugi ktorego znam z takim samym autem mial robione profesionalnie i mu smiga przynajmniej tak twietdzi. Z tego
  • Odpowiedz
  • 0
@Geeza a jakbyś to sprzedawał to co byś ludziom pisał? Że jest "średnio w dupe na jeża"? ¯_(ツ)_/¯ Hajs się musi zgadzać. Takie urządzonko nie ma możliwości wgrania map w ECU, może jedynie modyfikować sygnały z kilku czujników, czyli w skrócie oszukiwać ECU, więc jest to typowy bełkot sprzedającego. Od około 2010r. większość aut bez bardzo drogiego sprzętu nie ma możliwości zgrywania/wgrywania map przez OBD, bo sterowniki mają zabezpieczenia i zazwyczaj wymaga
  • Odpowiedz
@tt_600: masz racje tez bym krecil ile wlezie. Dlategoz jestem ciekaw czy to dziala czy nie bo niby pozytywne opinie to zbiera. Ale przeciez przez OBD sie laczysz z ECU prawda. Bo jak by potrzeba bardzo drogiego sprzetu i demontazu to nie mial bys tylu magikow prawda. Na ebay widzialem kable z puszka do programowania od 50£ w gore wiec nie takie drogie. Z tego co mi mechanik mowil i z
  • Odpowiedz
@tt_600: #!$%@? to dziala ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawie tydzien z boxem i zero roznicy. Napisalem do kolesia o zwrot i zero odpowiedzi ale dobrze ze kupilem przez ebay
  • Odpowiedz
#!$%@? to dziala ( ͡° ͜ʖ ͡°) prawie tydzien z boxem i zero roznicy


Spierać się nie będę, bo wychodzi na to, że rezultaty są różne w zależności od furki, ale u mnie tak jak piałem przyrost mocy po instalacji boxa wyraźnie odczuwalny. I to nie jest jakieś tam moje widzimisię, bo temat był sprawdzany u znajomka w hamowni, i jak w mordę strzelił po podłączeniu miałem +
  • Odpowiedz
Nie wiem jak jest z przyrostem mocy, ale jeśli chodzi o ograniczenie spalanie to taki czip na 100% działa. Żeby nie było - czipu nie kupowałem nawet, tylko dostałem w spadku po poprzednim właścicielu auta. Z ciekawości podłączyłem do silnika dziewczyny, i wgrałem mapę EKO, żeby zobaczyć co się stanie.

Po dwóch miechach spadek średniego spalania z ponad 9L do ok. 7,5L. I nie ma opcji żeby w grę wchodziły jakieś czynniki
  • Odpowiedz
Jak kogoś interesuje temat, to własnie wrzucili na YT filmik, w którym właściciel hamowni wypowiada się na temat czipów:
kawuel - Jak kogoś interesuje temat, to własnie wrzucili na YT filmik, w którym właśc...
  • Odpowiedz
@kawuel: Z tego co widzę na ich kanale jutubowym jest już cała seria filmików z hamowni. Już dawno powinni coś takiego wrzucić, to by się skończyło gadanie typów, co to instalują czipa w swoim dwudziestoletnim pasku 1.9 a potem płacz, że im nie działa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
No i super, ze powrzucali, mnie osobiście te wykresy przekonaly na tyle, żeby zainwestowac w chipa proracig i nie zaluje (póki co :) ) a tak serio, to warto było poswiecic te kilka stówek, żeby zobaczyc miny typów w beemach, jak łykam ich swoim fordziakiem :P u siebie mam obd 2, bo mój woz to nie common rail, ale chip na wtyczke tez robi robote :D
  • Odpowiedz
No właśnie mnie też przekonały dość te wyniki z hamowni, czytałem też komentarze pod filmikiem proracing, wydają się być dość wiarygodne. Wstrzymuję się jeszcze z zakupem, ale bardziej dla samego siebie, bo i tak teraz za bardzo nie pocisnę nigdzie ;/ w każdym razie u mnie raczej też to będzie coś innego, niż unicate, bo po pierwsze woz w benzynie, a po drugie chyba nie potrzebuje aż tylu trybów przy moim stylu
  • Odpowiedz
Jest kilka zasadniczych róznic pomiedzy tymi dwoma modelami, ale w ogole wszystkie chipy pro racing działaja na podobnej zasadzie i pozwalaja na uzyskanie podobnych osiagów, wszystko zreszta masz u nich na stronie. Najwazniejsze to dobrac chipa pod konkretny model, bo potem będzie płacz :P jak masz wątpliwości co do tego, który chip wybrac, to zadzwon do proracing albo napisz bezpośrednio do nich w komentarzach pod filmkiem o unicate xt, oni bardzo szybko
  • Odpowiedz