Wpis z mikrobloga

#warszawa #stolica #nieruchomosci #ciaza #dzieci
Razem z Żoną rozglądamy się nad mieszkaniem w Warszawie. Wybrałem wstępnie 8 dzielnic do ankiety, które nas interesują, które byście polecali?
Mam jeszcze jedno pytanie, niedługo zostanę świeżo upieczonym ojcem (żona w 6 miesiącu ciąży) i chciałbym się spytać o szpital, w którym najlepiej rodzić?. Jak macie jakieś doświadczenie w tej sprawie to z góry dziękuję za pomoc.

W jakiej dzielnicy w Warszawie kupić mieszkanie?

  • Bielany 7.5% (10)
  • Żoliborz 7.5% (10)
  • Wola 11.2% (15)
  • Ochota 5.2% (7)
  • Śródmieście 7.5% (10)
  • Mokotów 29.9% (40)
  • Praga Płn 13.4% (18)
  • Praga Płd 17.9% (24)

Oddanych głosów: 134

  • 21
  • Odpowiedz
@suze: jak ciąża patologiczna to Starynkiewicza lub Książęcej. Zwykła to Inflancka i Madalińskiego

Co do mieszkań to zależy jaki macie budżet i czy lubicie betonową dżunglę
  • Odpowiedz
@suze: Dobra ankieta XD Wiesz, pytanie na czym Wam zależy, jaki macie budżet itp. Generalnie to fajnie mieszkać na Powiślu, Starym Mokotowie czy Starej Ochocie, tylko tam jest strasznie drogo. A poza tym dzielnice są dość duże i np. Mokotów to zarówno Stary Mokotów - willowa, bardzo zielona okolica z metrem, autobusami i tramwajami, jak i Siekierki, gdzie można spokojnie spotkać domy z kurami na podwórku czy słynny Mordor. Tak samo
  • Odpowiedz
@suze: @druga_strona_sebixa @wacek_1984 @Piotrek00: : : Praca nie jest priorytetem, bo lokalizacja co pewien czas się zmienia. Żona dopiero się przeprowadza do Warszawy, więc będzie szukała pracy w pobliżu.
Bardziej cenimy sobie takie zalety jak klimat miasta, a nie blokowiska (betonowe dzungle jak na bemowie czy klaudyny gdzie w jednym bloku mieszka pół miasta)
Bliskość zieleni. opieki zdrowotnej no i później dobrych szkol. oczywiście mile widziany jest bliskość do metra.
  • Odpowiedz
55-65 m2 chcielibyśmy się zmieścić poniżej 500k


@suze: no to już połowę tych dzielnic możesz skreślić, zostają Bielany, Wola i obie Pragi. Warto też wziąć pod uwagę czy macie albo planujecie zakup samochodu - parkowanie na Śródmieściu, Mokotowie czy Ochocie to zazwyczaj masakra.

Jeśli chodzi o szpital - w sierpniu 2017 trafiliśmy do szpitala Orłowskiego i poród został przeprowadzony wzorowo, poszło bardzo szybko (8h od odejścia wód, 6h od przyjazdu do
  • Odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanie, niedługo zostanę świeżo upieczonym ojcem (żona w 6 miesiącu ciąży) i chciałbym się spytać o szpital, w którym najlepiej rodzić?


@suze: Słyszałam wiele dobrego o szpitalu św. Zofii na Żelaznej. Mają bardzo dobre podejście do rodzących.

Możesz też sprawdzić sobie tutaj https://www.gdzierodzic.info/placowka/szukaj szpitale, które Cię interesują.
Masz np. statystyki cięć cesarskich i nacięć krocza. Dobrze się tym zasugerować przy wyborze placówki.
Pozdrawiam :)
  • Odpowiedz
no to już połowę tych dzielnic możesz skreślić, zostają Bielany, Wola i obie Pragi.


@ostoja: Niejedna osoba może się zdziwić jakie są ceny teraz na Pradze Północ w niektórych inwestycjach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emilkos8: Na świętej Zofii rodzić można tylko, jeśli miało się lekarza prowadzącego od początku ciąży. W innym wypadku wyślą Cię karetką do innego szpitala.
Rodzić tam można wyłącznie naturalnie, jak coś będzie nie tak od razu wysyłają do innego szpitala.
  • Odpowiedz
@emilkos8: Żona zapisała się tam do lekarza prowadzącego. Od razu jej powiedział - tutaj rodzimy naturalnie.
Jak zaczął się poród, i okazało się że skończy się prawdopodobnie cesarką to od razu ogarnęli karetkę i zawieźli nas na Solec.
  • Odpowiedz
Metraż mieszkania do 55-65 m2 chcielibyśmy się zmieścić poniżej 500k.


@suze: też szukam w podobnym budżecie i $ i jeśli liczysz na coś gotowego do zamieszkania to nie jest łatwo, a jak jeszcze nastawiasz się na nowsze budownictwo (bo np chciałbyś mieć miejsce garażowe) to już całkiem jest lipa. Szczególnie w dzielnicach które wymieniłeś
  • Odpowiedz
@sosna119: no nie do końca wróciłem teraz z maratonu po biurach nieruchomości i jak się chcę to się znajdzie. Dostałem parę ofert blisko tego co bym chciał tylko 3 były już nie aktualne, więc poprostu trzeba polować.
  • Odpowiedz
@Piotrek00: widzę, że kolega orientuje się w temacie mieszkań. Bardzo zależy nam na właśnie sprecyzowaniu takich ciekawych rejonów w danych dzielnicach. Rozumiem, że dzielnice bardzo różnią się w sobie samych. Tak jak naprzykład Bielany- Stare Bielany na propsie, a młociny to już olbrzymie blokowiska. Gdybyś mógł tak wymienić jakieś rejony w tych dzielnicach to byłbym wdzięczny.
  • Odpowiedz
@suze: to po kolei:
Bielany - Stare Bielany są fajne, zwłaszcza tzw. Zdobycz Robotnicza z Placem Konfederacji, mega klimatyczna ul. Płatnicza (z latarniami gazowymi i kameralną zabudową jednorodzinną, można się poczuć jak na jakiejś niemieckiej wsi kilkadziesiąt lat temu (ʘʘ)), rejon Zabłocińskiej, Cholewińskiej i dalej w stronę Wisły też jest ciekawy, trochę domków jedorodzinnych, trochę bardzo kameralnej nowej zabudowy apartamentowej, mega atutem jest bliskość Lasu Bielańskiego i
  • Odpowiedz
@suze: wynajmij mieszkanie, pomieszkaj. Później kupuj.
Im bliżej centrum tym lepiej, im bliżej węzłów komunikacyjnych i szerokich arterii bez korków- lepiej.
Nowe budownictwo- plus.
Im więcej za m^2 tym lepiej, tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@suze: Polecam Ochotę, dużo ładnych parków/uliczek, dość spokojnie, a przy tym łatwo dojedziesz i do Centrum/na Służewiec/Dworzec Zachodni. Nie wiem jak z mieszkaniami dla rodzin, ale ja pokój wynajmowałam za bardzo małą kasę jak na Warszawę, tyle że w starym bloku.
  • Odpowiedz
@Piotrek00: Bardzo ładnie się rozpisałeś. Przyjemnie się czyta i na pewno będę brał to pod uwagę. Mam nadzieję, że Twój wpis przyda się nie tylko mnie. Pozdrawiam
  • Odpowiedz