Wpis z mikrobloga

No hejka. Godzinkę temu zatrzymały mnie bagiety.
Oczywiście policjant był z góry uprzedzony, a Pani policjantka bardzo miła XD
Ale do sedna. Poleciał mi dowód za silnik niezgodny ze stanem fabrycznym (swap z 1.6 na 2.0), 500 za nieprzerejestrowanie i nie zgłoszenie zakupu do US przez 3 lata XDDD (kupiony za 950zł) i 100 za brak zagłówków w tylnej kanapie oraz nieprzykręcony akumulator.

No i teraz kwestia mandatu za nieprzerejestrowanie i nie zgłoszenie zakupu pojazdu. Z tego co się dowiedziałem, to policjant nie miał prawa mnie ukarać za ten czyn, a dodatkowo na mandacie nie podał artykułu. Czy taki mandat można anulować, a jeśli tak, to w jaki sposób?
#prawo #praworuchudrogowego #kodeksdrogowy #policja #motoryzacja #anulujmandat
Miekki - No hejka. Godzinkę temu zatrzymały mnie bagiety.
Oczywiście policjant był z...

źródło: comment_kntlA9IeqkSm6vKvNfijXMhFJ9Dyf11T.jpg

Pobierz
  • 96
  • Odpowiedz
@Miekki: Z tego co rozumiem wątpliwości, o jakie chodziło w casusie tego prawnika, to tak do końca nie wiadomo czy wykroczenie popełniasz (i ja też:D) tylko 31 dnia od daty zakupu, czy każdego dnia jak mimo wszystko dalej nie załatwiasz tej sprawy, więc ciężko tutaj powiedzieć czy to jest raz i przedawnia się na amen, czy może jednak obowiązek przerejestrowania się odnawia w przypadku niedopełnienia i wykroczenie jest popełniane na nowo.
  • Odpowiedz
@Miekki @ryhu: no dobra, ale jest jakaś kara? Nie znalazłem żadnego punktu odnośnie nieprzerejestrowania.

Jakim prawem może nałożyć karę bez podania konkretnego wykroczenia? Każdy policjant może sobie napisać to, tylko musi podać który paragraf był złamany.

Nie ma ABSOLUTNIE żadnej kary za nieprzerejestrowanie auta. Istnieje informacja, że w ciągu 30 dni, jednakże nie ma jakiejkolwiek kary za niedopełnienie tego.
  • Odpowiedz
@Negatyf: Stary, to działa tak (rozpisze Ci w punktach, dla prostoty)
1. art 78 prawa o ruchu drogowym nakłada obowiązek przerejestrowania
2. niewywiązanie się tego obowiązku podpada pod artykuł 97 kodeksu wykroczeń
3. kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia daje policji prawo do karania za każde wykroczenie jakie tylko istenieje w polskim prawoie
4. wg 97 kw jest za to kara grzywny do 3000zł.
5. policja może nakładać grzywny w drodze
  • Odpowiedz
@ryhu: 3 autem jeżdżę, które nie jest przerejestrowałem. Przy pierwszym aucie, którym był Mercedes byłem sponsorem kraju, bo często mnie łapali. Nigdy nie miałem jakiegokolwiek problemu z nieprzerejestrowanym autem. Dowód na poprzedniego właściciela, OC na mnie. Nawet umowy nie wożę.
  • Odpowiedz
@Negatyf: No i co z tego? Ja np całe życie chleję piwo w miejscach zabronionych i też mandatu nie dostałem nigdy. To znaczy, że wolno tak pić?
  • Odpowiedz
@Negatyf: Chyba, że chodzi o to że Cię sprawdzali i nigdy o to nie sapali... Ale jak widzisz to jest dość zagmatwany temat i nie oczekuj od byle lamusa krawężnika, albo zomowca z drogówki znajomości takich przepisów, po co się mają z Tobą szarpać i przepisy sprawadzać, jak może za 10 sekund walnąć mandat jakiemuś mirkowi za prędkość i mieć spokój. Op miał pecha, bo trafił na prymusa jakiegoś.
  • Odpowiedz
@ryhu: Skoro policjanci z zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i łódzkiego województwa sprawdzali po kilka razy to znaczy, że nie ma za to mandatu. Chyba, że wszyscy byli niedouczeni w co wątpię. Mam swoje doświadczenie, nie opieram się na plotkach. Nigdy nie miałem problemu, że auta nie przerejestrowałem. Teraz mam auto na czarnych to tym bardziej nie przerejestruje :)
  • Odpowiedz
@ryhu: Mam 3 znajomych, którzy nie przerejestrowali do tej pory aut. Jeden ma już ma auto 3 lata, drugi rok. Trzeci ma anglika na angielskich numerach z polskim OC i wszyscy pięknie jeżdżą sobie :)
  • Odpowiedz
Chyba, że wszyscy byli niedouczeni w co wątpię.

A ja nie wątpię. NIedouczeni, albo zwyczajnie leniwi, woleli Cię puścić i napisać prostszy mandat jakiejś babci na pasach.

Mam swoje doświadczenie, nie opieram się na plotkach.

To oprzyj się na przepisach i obowiązującym prawie, które Ci czarno na białym wkleiłem. A najlepiej sam je przeczytaj i zdobądź tę wiedzę.

Mam 3 znajomych, którzy nie przerejestrowali do tej pory aut. Jeden ma już ma
  • Odpowiedz
@ryhu: Ty masz 3 znajomych, którzy popełnili morderstwo, ale ich nie złapali. A ja mam 3 znajomych, którzy według Ciebie popełnili przestępstwo, policja ich sprawdziła i puściła dalej. Która lepsza sytuacja? :)
  • Odpowiedz
@Negatyf: Ja mam dosyć, nie mam już siły i w sumie to mnie nic nie obchodzi w co sobie wierzysz. Przepisy masz, swój rozum masz, nauczysz się albo nie. Pozdro.

którzy według Ciebie popełnili przestępstwo

@Negatyf: wykroczenie, a nie przestępstwo( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ryhu: stary, przyznaj lepiej że się ośmieszyłeś i że to martwy przepis albo psy wcale o nim nie wiedzą.

Kumpel ma firmę i 3 ,,tiry'' , nic nigdy na siebie nie rejestruje ale spoko ty wiesz lepiej niż wszyscy bo JEST NAPISANY PRZEPIS xD
  • Odpowiedz
  • 0
@death070 jak widać nie taki martwy, skoro jednak znalazł się ktoś kto go wykorzystał i op dostał mandat. I nie dziwne, że psy nie wiedzą bo to przeważnie głąby, albo lenie. I po raz kolejny - masz wyrok sądu w tej sprawie, poczytaj sobie uzasadnienie tego wyroku to Ci się nieco powinno rozjaśnić. Pominę, że jesteś kolejnym mirkiem mającym za jedyny argument marny dowód anegdotyczny o koledze co sto lat jeździ i
  • Odpowiedz
Art. 78 Prawa o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 r.
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;
2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.

Art. 97 Kodeksu wykroczeń
Uczestnik ruchu lub inna osoba znajdująca się na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, a także właściciel lub posiadacz pojazdu, który wykracza przeciwko innym
  • Odpowiedz