Wpis z mikrobloga

Tak mnie dzisiaj naszła myśl, a propos pana Marcina P. twórcy Amber Gold. Moim zdaniem to jest skandal, że on od 5,5 roku siedzi w areszcie. W areszcie, nie w więzieniu. Nie ma postawionych zarzutów, nie został skazany żadnym prawomocnym wyrokiem. Czaicie to? 5,5 roku! I wyobraźcie sobie, że Wam prokuratura chce postawić zarzuty i wsadza Was na tak długi okres do więzienia. A potem okazuje się, że jednak nie zostaniecie skazani, bo prokuratora przez X lat nie zgromadziła wystarczających dowodów.

Powinni wprowadzić przepis, że areszt może być przedłużany max do 18 msc łącznie. Jeżeli przez ten czas prokuratura nie jest w stanie zebrać odpowiednich materiałów, by postawić zarzuty, no to sorry, ale wychodzisz, a prokurator prowadzący do dymisji.

Nie, to że popieram pana P. ale uważam, że my jako społeczeństwo powinniśmy być wyczuleni na opresję władzy. Fajny materiał na podobny temat zrobił ostatnio Sekielski, opowiadając o panu Stonodze. https://www.youtube.com/watch?v=BzQMcbr7Caw

#afera #ambergold #bialekolnierzyki #prawo
  • 57
  • Odpowiedz
@opokni: o czym Ty piszesz? przecież małżeństwo P. miało postawione zarzuty w 2015 roku. Areszt jest zabezpieczeniem przed ucieczką do jakiegoś kraju bez ekstradycji do czasu przedawnienia się sprawy (tak jak to było w przypadku afery z Art-B). Areszt jest też zabezpieczeniem przed wpływaniem na świadków
  • Odpowiedz
@opokni: #!$%@?ć te całe małżeństwo P., bo prędzej czy później bekną i wcale niewinni nie są. Podstawą tego aresztu jest choćby to, że za cały ten hajs mogliby szybko #!$%@?ć i tyle by ich widziano.

Bardziej bulwersująca jest sprawa Macieja Dobrowolskiego, którego trzymano w areszcie prawie 4 lata, bo koronny opowiadał bajki. Zero dowodów, sprzeczne zeznania, a gość ma ponad 3 lata wyjęte z życia. Podobno nawet sam prokurator śmiał
  • Odpowiedz
@opokni: skandal to jest, że ten cały P. przez kilka lat nie składał żadnych papierów do KRS i nic. Ja #!$%@? jednego gówienka nie dopatrzę i już hurr durr afera, wezwanie, kontrola.

Gorzej jak okaże się niewinny (w co wątpię) - wtedy szarpnie jeszcze odszkodowanie... to dopiero byłaby afera.
  • Odpowiedz
@opokni: Z zupelnie innej beczki, M. z Krakowa siedzial przez wiele lat w areszcie w sprawie o zabojstwo, mimo ze prawie od poczatku w sprawie byly zapisy z CCTV, ktore niewatpliwie swiadczyly o jego niewinnosci. Ale byla akurat nagonka na kibicow, prawdziwy sprawca powiesil sie w celi, no to przeciez winny musi sie znalezc
  • Odpowiedz
Po prostu Uświadomiłem sobie, że prokuratura w naszym kraju jest w stanie każdego wsadzić de facto do więzienia, pod pozorem możliwego postawienia kiedyś w przyszłości zarzutów.


@opokni: Co za bzdury. To nie prokuratura decyduje, czy ktoś ma pozastawać w areszcie, tylko sąd.
  • Odpowiedz
tak, bo wiem jaką wykop ma siłe i chciałbym wywrzeć presje na rządzie, żeby zmienili przepisy


@opokni chłopie, jaka presja na rządzie, jak my tu jednego łobuza od kilku lat nie możemy nakłonić, żeby tagi naprawił. XD
  • Odpowiedz
@goodidea: z żadnej. Po prostu Uświadomiłem sobie, że prokuratura w naszym kraju jest w stanie każdego wsadzić de facto do więzienia, pod pozorem możliwego postawienia kiedyś w przyszłości zarzutów. Chciałbyś posiedzieć sobie w areszcie przez tyle lat? Bo ja nie.


Prokurator nie decyduje o areszcie tylko Sad.
  • Odpowiedz
  • 1
@Paciek997 Prokurator wnioskuje, kolega podpisuje i masz areszt 5,5 roku, okazuje sie, że jesteś niewinny, co teraz? Straciłeś ponad 5 lat życia, odszkodowanie? Walcz o nie w sądzie, jakieś grosze dostaniesz. Co dalej? No nie wiem. Radź se sam. Jak prokuraturze w CYWILIZOWANYM kraju zajmuje ponad 5 lat zebranie dowodów na kogoś, zdobycie prawomocnego wyroku i osadzenie go w więzieniu to jest to co najmniej podejrzane bo równie dobrze mogli to
  • Odpowiedz
@Paciek997 Prokurator wnioskuje, kolega podpisuje i masz areszt 5,5 roku, okazuje sie, że jesteś niewinny, co teraz? Straciłeś ponad 5 lat życia, odszkodowanie? Walcz o nie w sądzie, jakieś grosze dostaniesz. Co dalej? No nie wiem. Radź se sam. Jak prokuraturze w CYWILIZOWANYM kraju zajmuje ponad 5 lat zebranie dowodów na kogoś, zdobycie prawomocnego wyroku i osadzenie go w więzieniu to jest to co najmniej podejrzane bo równie dobrze mogli to
  • Odpowiedz