Wpis z mikrobloga

Witam,
Niedługo przenoszę się do nowego mieszkania, w którym nie chciałem ciągnąć kabla ethernet do pokoju gdzie będzie stacjonował komputer. Szukam więc jakiejś sensownej karty wifi, która da radę uciągnąć internet światłowodowy 300 Mb/s.
Mam dosyć małą obudowę pc: Fractal Design Define Mini C i nie wiem czy jest sens wkładanie karty do środka gdyż ograniczę przepływ powietrza z karty graficznej. Jakie rozwiązanie będzie najrozsądniejsze? Czy takie karty na USB są coś warte?

Znalazłem na necie fote gdzie mój pc w środku wygląda właściwie identycznie.

#pcmasterrace #pc #wifi #internet
Pobierz Tomz - Witam,
Niedługo przenoszę się do nowego mieszkania, w którym nie chciałem cią...
źródło: comment_MxhTX7lt6SsnTnNk9bHFn1ZbJ7VUNopn.jpg
  • 14
@Tomz: niestety kabel to kabel i nic go nie zastąpi, ma tylko jedną wadę, trzeba go położyć a z wifi to różnie bywa, mam kartę wifi/bt od intela, działa bardzo dobrze, osiągi do 500mbps nawet ale do grania to się nie nadaję, to wifi, często są jakieś zakłócenia, ping rośnie, spada, gubi pakiety, itd...
@Tomz: Tak jak piszą koledzy, jeżeli masz 300 Mbit/s to pewnie w jakimś sensie świadomie chcesz z tego korzystać i kabel ciężko zastąpić. Jeśli w lokalu widać dużo innych sieci wokół to będzie to miało dodatkowo negatywny wpływ, przyda się 2 zakresowa. Na PCI-e będą zdecydowanie lepsze modele, wspomniany TP link archer t6e albo tańszy TP-LINK TL-WDN4800.
@Tomz:
https://www.morele.net/urzadzenie-plc-tp-link-tl-pa511-starter-kit-zestaw-dwoch-adapterow-448561/

Mirku pomyśl o takich adapterach, które przesyłają sygnał przez gniazdka elektryczne. Jeśli nie masz jakieś instalacji sprzed Wojny Secesyjnej, to będzie śmigać. Sam używam takich od bardzo dawna i jestem bardzo zadowolony. Mam słabsze wtyczki, ale prędkość oscyluje w granicach 40/15, przy internecie 250/25 Mb. Mnie głównie zależy na wysokim uploadzie i nie mam problemu z 40 downloadu. Co nie znaczy, że u Ciebie nie będzie śmigać dużo szybciej.
@grucha_88: Pomijając fakt że wifi na usb w stacjonarce to w ogóle głupi pomysł powiedz mi co ma wspólnego prędkość portu USB3.0 skoro już USB2.0 wyciąga 480Mbit?