Wpis z mikrobloga

#chrzescijanstwo #dylemat
Co powinienem zrobić - nie dostałem zaświadczenia o możliwości bycia chrzestnym. Klasycznie, brak kolędy, brak uczestnictwa, konkubinat.
Jedyne wyjście iść nakłamać, nakłamać na spowiedzi, przyjąć komunię.

Osobiście dla mnie - jest to zupełne przeoranie sensu całej wiary, właściwie po takim numerze dla mnie uczestnictwo w kościele traci sens bezapelacyjnie.
Co począć?
  • 55
@martek-77: Nie naginaj swojego sumienia ze względu na oczekiwania rodziny - po prostu jak najszybciej im powiedz, że nie da rady, jeżeli faktycznie nic się nie da z tym zrobić bez odstawiania cyrków w kościele. Chyba będą wiedzieć, że nie chodziło o jakieś kwestie finansowe czy coś takiego, skoro rzeczywiście chodziłeś i zabiegałeś o to, żeby móc być chrzestnym. A jeśli mimo tego będą pretensje to tylko źle świadczy o rodzinie.
@oaiiueaey: No to akurat slabo z tym czasem. Ale ja jestem prygotowany, kupilem pamiatke, ogarnalem stroj, transport, wszystko. Nie migam się po prostu teraz muszę zrobić coś niezgodnego z moim sumieniem i moim postrzeganiem kosciola. 19 lat chodzilem, uczestniczylem, teraz pare lat jestem w plecy ale to nie znaczy ze moge odwalac takie kaszany.
@martek-77 grunt, że nie chcesz pogorszyć sprawy kłamiąc. Tego się trzymaj. Twoje sumienie to ostatni słuszny arbiter. Nie rób nic wbrew swojego sumienia

Co pozostaje zrobić? Ty najlepiej znasz sytuację, wszystkie okoliczności, więc żaden Mirek nie jest w stanie dokładnie potwierdzić co zrobić.
Może po prostu pójdź do rodziców dziecka i powiedz, że nie spełniłaś warunków pana w sukience i nie możesz być chrzestnym.

Wracając do definicji: rodzic chrzestny to człowiek, który
@martek-77: To wszystko powinno #!$%@? interesować kleche bo szczerze masz #!$%@? kleche¯\_(ツ)_/¯My swojego #!$%@?śmy na zbity pysk i tak 14 lat rozbrykał się jak #!$%@? widział we wspólnocie z 7 wsi tak że parafia wielka tylko $$ do żyjących na kocią łapę nie wchodził od biednych za kolędę brał dzieci nieślubne nie chciał chrzcić. Teraz zwrot z nowym o 180 stopni bardzo wierzący ale nie jakiś tam fanatyk.
@martek-77: przyznaj się sam przed sobą że w #!$%@? masz KK i nie #!$%@? szopek, albo żyjesz według zasad kościoła (nie polecam xD) albo jak chcesz, ale licz się z tym że nie dostaniesz przywileju brania udziału w eventach organizowanych przez KK